Alexa
Medya Siyaset

CHP’ye Kazandıran İYİ Parti mi Oldu?

CHP’ye Kazandıran İYİ Parti mi Oldu?

Haber Türk Gazetesi yazarı Muharrem Sarıkaya, bugünkü yazısında 31 Mart yerel seçiminin kazandıran partisinin İYİ Parti olduğunu iddia etti.

İYİ Partinin yeni kurulmuş olması ve Mersin’de karşılaştığı sıkıntılar nedeniyle tam istediğini alamadığını belirten Sarıkaya, ‘’ Belki kendi kazanamadı ama kazandıran parti olmayı da başardı, İYİ Parti desteğiyle CHP’nin 5 yeni büyükşehir kazanmasına destek verdi. ‘’ dedi.

İlçelerde kazandığı başarının ilk adımda İYİ Partinin kazancı olduğunu belirten Sarıkaya’nın İYİ Parti ile ilgili yazısında ki bölüm şöyle;

KAZANDIRAN PARTİ İYİ PARTİ OLDU

Parti yeni kurulan olmasının ve ilk başlarda Mersin başta olmak üzere bazı yerlerde karşılaştığı sıkıntılı durumlar nedeniyle belki istediğini tam alamadı. Belki kendi kazanamadı ama kazandıran parti olmayı da başardı, İYİ Parti desteğiyle CHP’nin 5 yeni büyükşehir kazanmasına destek verdi. İlçelerde elde ettiği başarı da ilk adımda İYİ Parti’nin kazancı oldu. Belki buna Balıkesir’i de ekleyebilirdi, ama orada da ciddi oy artışı yaptı.

İYİ PARTİ CHP’YE SİGORTA OLMAK İÇİN Mİ KURULDU ?

Muharrem Sarıkaya’nın bu açıklamasına bir çok İYİ Partili seçmen sosyal medya hesaplarından tepki gösterdi.İYİ Partinin yeni bir partiyiz bu başarıdır söylemine tepki gösteren seçmen,biz CHP’de umut görmediğimiz için İYİ Partiye katıldık,ama CHP’nin altında ezildik,CHP karlı çıktı,biz 20-21 küçük belediyeyi başarı olarak görüyoruz, ifadelerini kullandılar.

Haber merkezimize açıklamalarda bulunan ,adının açıklanmasını istemeyen GİK üyesi ve parti kurucusu “İYİ Parti CHP’nin sigortası haline getirildi.Genel seçimlerde de,yerel seçimlerde de CHP ,İYİ parti sayesinde başarı gösterdi.İYİ Parti kazanmak için kuruldu,kazandırmak için kurulmadı” ifadelerini kullandı.

Açıklamanın devamında ise şunları söyledi “Koray Aydın yüzünden Mersin hediye edildi.Bunu ben söylemiyorum ,İYİ Partinin resmi olmayan yayın organı Yeniçağ gazetesi söylüyor.Kim bu Yeniçağ’ın sahibi,Ahmet Çelik.Ahmet Çelik kim,İYİ Parti milletvekili ve Meral Akşener’in sağ kolu.Madem Koray Aydın yaptı bu işi neden hala görevde.Bugün Ümit Özdağ görevinden istifa etti.Bu parti için büyük bir kayıptır.Koray Aydın bu partinin başında olduğu sürece İYİ Parti her geçen gün kan kaybedecek ve küskünlükler artacaktır.Bu görüntü çirkin dedikoduları destekler niteliktedir.Soruyorum İYİ Parti bir Koray Aydın Projesi midir?”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ