Alexa
Medya Siyaset

CHP’den Devlet Bahçeli’ye Tunç Soyer Yanıtı

CHP’den Devlet Bahçeli’ye Tunç Soyer Yanıtı

MHP Genel Başkanı  Devlet Bahçeli, CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Tunç Soyer’i aday göstermesine tepki göstermişti. Tunç Soyer’in babası Nurettin Soyer’in 12 Eylül savcısı olduğunu hatırlatan Bahçeli, İYİ Parti ile CHP’nin ortak adayı olan Soyer için ”Ülkücüler kabul etmez” demişti.

Bahçeli, ”12 Eylül’de herkesin üzerinde olumsuz kararları bulunan bir kişinin evladını sen İzmir’e aday gösteriyorsun. Tunç Soyer’in CHP adayı olmasını ülkücü kimliği taşıyan hiç kimse kabul edemez, onu belediye başkanı olarak görmez. Devrimci olan hiç kimse bunu kabul edemez. Kim kabul edebilir? 12 Eylül’ün bir avuç yandaşı bunu kabul eder” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’DEN YANIT GECİKMEDİ

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Devlet Bahçeli’nin bu sözlerine yazılı bir açıklamayla karşılık verdi.

Özgür Özel, “Bahçeli’ye bazı tarihi gerçekleri hatırlatma ihtiyacı hissetmekteyiz” derken, “Partimizin İzmir adayı üzerinden 12 Eylül darbesinde partimizin tutumunu ağzına almak ya da buradan Tunç Soyer’e dil uzatmak, hiç kimsenin haddi değildir”diye ifade etti.

Özel, Bahçeli’ye çok ağır sözlerle yüklenirken, “Bizler eğer babalarının yaptıkları nedeniyle çocuklarını sorumlu tutmaya başlarsak, onların soyadları üzerinden siyaseti kurgularsak, halen siyasette bulunan ve babaları hakkında çeşitli iddia ve ithamlar olan onlarca ismi tartışmaya açarız. Bu durumun en çok Devlet Bahçeli’nin işine gelmeyeceği ortadadır” diye belirtti.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ