Alexa
Medya Siyaset

CHP’den Kırşehir Belediye Başkanı Seçilen Ekincioğlu, belediyenin gelir-gider tablosunu çıkarttı

CHP’den Kırşehir Belediye Başkanı Seçilen Ekincioğlu, belediyenin gelir-gider tablosunu çıkarttı

31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakının adayı AKP’li Yaşar Bahçeci’ye büyük fark atarak Millet ittifakının Kırşehir Belediye Başkanı  seçilen CHP’li Selahattin Ekincioğlu, belediyenin gelir-gider tablosunu belediye binasına astırdı.

Bu borç araba satmakla ödenmez başkan!

Belediye binasına asılan tabloya göre belediyenin toplam borcu 462 milyon 70 bin 64 TL. Bu borcun 50 milyon 533 bin 832 lirasının kamuya olduğu gözlendi. 120 milyon 948 bin 511 liralık kısmın ‘ticari borç’ ve 290 milyon 587 bin 720 liranın ise kredi borçları olduğu anlaşıldı. Aynı zamanda belediyenin 4 milyon 473 bin 635 lira kamu alacağı bulunduğu kasasında da 4 milyon 388 bin 803 lira olduğu öğrenildi.

Kırşehir Belediyesini devralan yeni yönetim seçim döneminde kesilen faturaları görünce şaşkına döndü. İlk olarak Aralık ayından sonra kesilen faturalara yapılacak ödemelerin durdurup inceme başlattı. Detaylı incelemenin ardından karşılığı olan ve olmayan ödemeler ayırt edilerek ona göre işlem başlatılacağı belirtildi. Bununla birlikte 10 yıllık dönemin kontrol edileceği belirtildi.

Selahattin Ekincioğlu göreve gelir gelmez Belediye tabelasından çıkarılan T.C ibaresini yerine koydurmuş ve Atatürk portresi astırmıştı.

İŞTE O TABLO

beldiye2.jpg

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ