Alexa
Medya Siyaset

CHP’li Aydın Özer: Bütün Çiftçiler 31 Mart’ta Gereken Uyarıyı Yapmalı

CHP’li Aydın Özer: Bütün Çiftçiler 31 Mart’ta Gereken Uyarıyı Yapmalı
  • CHP Haberleri
  • 02 Mart 2019 - 12:24
  • CHP’li Aydın Özer: Bütün Çiftçiler 31 Mart’ta Gereken Uyarıyı Yapmalı için yorumlar kapalı

CHP’nin çiftçi milletvekili Aydın Özer, yıllardır tarıma milli gelirden gereken payı ayırmayan, üreticiye tam destek olmayan hükümetin tanzim satışlarlada büyük bir aldatmaca içinde olduğunu belirterek çiftçilere seslendi: Milli olan çiftçidir ama hepimize fırsatçı diyorlar, 31 Mart’ta gereken uyarıyı yapın!

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Kaş’ta esnaf ziyaretleri yapan ve vatandaşlarla bir araya gelen CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, çiftçilere seslenerek 31 Mart’ta gereken uyarının yapılmasını söyledi. Bugüne kadar AK Parti hükümetlerinin tarıma gereken önemi vermediklerini belirten çiftçi vekil Özer, “2006’da çıkarılan yasaya göre tarıma milli gelirden yüzde 1’lik pay ayırmaları gerekirken,hep yasaya aykırı davrandılar. Bunlar sektöre 127 milyar lira borçlular” diyerek şöyle konuştu:

“Üreticiye tam destek vermiyorlar. Üretimi artırmaya yönelik planlamalar yapmıyorlar. Milli olan çiftçidir ama çiftçiye fırsatçı diyorlar. Bunlara artık bir sarı kart göstermenin zamanı geldi. Akdeniz sahillerinden bir uyarı yapalım ki, 1 Nisan’da onlar da yanlış yaptıklarını artık anlasınlar.”

TANZİM SATIŞTA TÜKETİCİYİ ALDATIYORLAR

 Öte yandan geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında tanzim çadırından aldığı ürünleri gösteren ve “Bunlar paketleme dışı kalan, çıkma dediğimiz ikinci-üçüncü kalite ürünler. Bu kalitedeki ürüne tanzimdeki satış fiyatı bile çok” diyen Özer, Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli’nin konuyla ilgili mutlaka bir açıklama yapması gerektiğini belirtti.

CHP’li Aydın Özer şunları söyledi: “Tanzim uygulamasının başladığı günden bir gün önce, Antalya Kınık Hali’nden ikiTIR domatesin bedelsiz olarak alındığını gösteren irsaliyelerle ilgili bir soru önergesi vermiştik. Bedava alınan ürünlerin tanzimde neden satışa sunulduğunu sormuştuk. Bugüne dek bir açıklama yapılmadı. Sükut ikrardan geliyorsa, vatandaş aldatılmış demektir. Ayrıca kalitesiz ürünleri vatandaşa bu paraya sunarak yine vatandaşı aldatmış oluyorlar. Ayıptır.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ