Alexa
Medya Siyaset

CHP’li Özgür Özel :“Beka sorunu, Mustafa Kemal’le halledildi”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, “ Beka sorununu  AKP’lisi, MHP’lisi, İYİ Parti’lisi, Saadet Parti’lisi hepsinin dedeleri Cumhuriyet’le taçlanan Kurtuluş ve Kuruluş sürecinde, Gazi Mustafa Kemal’le birlikte hallettiler” ifadelerini kullandı.

CHP’li Özgür Özel :“Beka sorunu, Mustafa Kemal’le halledildi”

CHP Grup Başkan Vekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, İzmir’de Alaçatı Hacı Memiş’te konuşma yaptı.  CHP İzmir Milletvekilleri Selin Sayek Böke, Bedri Serter ve Ednan Arslan ile birlikte Çeşme’ye gelerek, CHP’li aday Ekrem Oran’a seçim çalışmasında destek verdi.

Özgür Özel, Alaçatı Hacı Memiş’teki konuşmasında, “Alaçatı’daki, Çeşme’deki, Türkiye’nin dört bir yanındaki herkes biliyor ki, bu ülke ‘beka sorunu’nu, Türk’üyle, Kürd’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, AKP’lisi, MHP’lisi, İYİ Parti’lisi, Saadet Partilisi hepsinin dedeleri, büyük dedeleri, 19 Mayıs 1919’da başlayıp, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlanan Kurtuluş ve Kuruluş sürecinde, Gazi Mustafa Kemal’le birlikte hallettiler. Bir gün tekrar böyle bir şey gerekirse, dekontla teskere alan bakan evlatları değil, bu meydandaki vatan evlatları o meseleyi yine halleder” diye konuştu.

“O HERKESİ TANIYOR, BÜTÜN ÇEŞME ONU TANIYOR”

CHP Grup Başkan Vekili Özel, “Alnı açık, başı dik, yüreğinde vatan, millet, memleket sevgisi, aklında Atatürk’ün ilke ve devrimleri, Çeşme’nin, Alaçatı’nın, Hacı Memiş’in güzel insanları, hepinize merhaba” diyerek başladığı konuşmasında, “Ekrem Oran’ı yıllar önce tanıdım. İlçe Başkanı iken yakama yapıştı. ‘İlle Çeşme’ye geleceksin’ dedi. Yolda gelirken herkesle ismiyle hitap ederek selamlaşmaya başladı. O herkesi tanıyor, bütün Çeşme onu tanıyor. Kendisini kardeşim gibi seviyorum. Heyecanına gıpta ediyorum. Enerjisine saygı duyuyorum. Onu Çeşme’ye, Çeşme’yi ona çok yakıştırıyorum. Defalarca Çeşme’ye geldim gittim. Çeşme’de ve örgütte, bir kişinin örgütüyle seçmenini, kendisiyle Çeşmeli’yi nasıl kaynaştırdığını, nasıl birleştirdiğini gördüm” diye konuştu.

“BEKA SORUNU, MUSTAFA KEMAL’LE HALLEDİLDİ”

İktidarın sözlerini tutmadığını söyleyen Özgür Özel, “Emeklilikte yaşa takılanları yüzü koyun bırakmış, 3600 ek göstergeyi öğretmene, polise, hemşireye, infaz koruma memuruna söz vermiş, tutmamış. ‘Emekliyi enflasyona ezdirmem’ demiş, 40’ı 20 göstermiş, yüzde 10 zam vermiş. Bunlar ne umudu söyleyecekler? Mecbur, korkuyu anlatıyorlar. ‘Beka sorunu var’ diyor. ‘Beka sorunu var’ diyor ya, bu ülke hep bir Cumhurbaşkanı’nı dinler. Televizyonu açıyorsun, sonuncusunu 1-2 aydır dinliyorsun. Ama sen aslında birincisinin sözünü tutuyorsun. Birincisi diyor ki; ‘Benim naçiz vücudum, elbet bir gün toprak olacaktır. Ama Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır’. İşte, Alaçatı’daki, Çeşme’deki, Türkiye’nin dört bir yanındaki herkes biliyor ki, bu ülke ‘beka sorununu, Türk’üyle, Kürd’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle, AKP’lisi, MHP’lisi, İYİ Parti’lisi, Saadet Partilisi hepsinin dedeleri, büyük dedeleri, 19 Mayıs 1919’da başlayıp, 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet’le taçlanan Kurtuluş ve Kuruluş sürecinde, Gazi Mustafa Kemal’le birlikte hallettiler. Bir gün tekrar böyle bir şey gerekirse, dekontla teskere alan bakan evlatları değil, bu meydandaki vatan evlatları o meseleyi yine halleder” diye konuştu.

“HIRSIZ, ARSIZ DİYEMEDİKLERİNDEN, AĞIZLARINA GELENİ SÖYLÜYORLAR”

Seçim sürecindeki söylemlerle ilgili tepki gösteren Özel, “Her birimize ayrı ayrı, o yüreğimizi yakan sözleri söyleyenler, oyu alıp alıp yukarılara çıkıp da, yukarıdan vatandaşa bakanlar, vatandaşa, millete, ‘illet’ diye, ‘zillet’ diye lakap takanlar, 31 Mart’ta bir tek şeyi öğrenecek; millet oyu verir, millet yükseltir, sen lakap takıp, dalga geçmeye başlayınca, sana bir kulp takar, o kulpundan tutar, siyasetini rafa kaldırır. Hal böyle olunca, kötü söz, dönüp sahibi buluyor. Vaat edecek bir şeyleri olmadığı için, hırsız, arsız diyemediklerinden, yolsuz diyemediklerinden, dönüyorlar, dolaşıyorlar, her türlü terör örgütünün propagandasını yapma pahasına bize ağızlarına gelen lafı söylüyorlar. Bunların cevabını Pazar günü sandıkta verin” dedi.(YENİÇAĞ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ