Alexa
Medya Siyaset

CHP’li Yalova Belediye Başkanı Törenle “SİBYAN MEKTEBİ” açtı

CHP’li Yalova Belediye Başkanı Törenle “SİBYAN MEKTEBİ” açtı

Yalova Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman ‘ın yaptığı kuran kursu açılışı hem parti yönetiminde hem de CHP’liler arasında tartışma yarattı.

Medya Siyaset /HABER

Başkan Vefa Salman,açılışını gerçekleştirdiği “4-6 yaş Kur’an Kursu”na ait fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak şunları söyledi:

“Yalova Valisi Sayın Tuğba Yılmaz, İl Müftüsü Turgut Açari’nin de katıldığı tören ile İsmetpaşa Mahallesi Abdülhamithan Camii arkasında yer alan Davut Taşpınar ve Bilal Karahan 4-6 yaş Kur’an Kursu’nun açılışını gerçekleştirdik. Hayırlı olsun.”

Salman açılışla ilgili paylaşımına sosyal medyada çok sayıda tepki geldi. Tepki gösterenler, 4-6 yaş aralığındaki çocuğun çok küçük olduğunu, okuma yazma dahi bilmeyen çocukların Kur’an Kursu’na gönderilmesinin doğru olmayacağını belirttiler.

Emekli Amiral ve yazar Türker Ertürk ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada,açılışa sert tepki göstererek “Mücadele ettiğimiz için Yalova Adliyesinde yargılandığımız gün Yalova’nın CHP’li belediye başkanı sibyan  mektebinin açılışını yapıyor.” dedi.

Bir tepkide 23.Dönem CHP Milletvekili ve avukat Şahin Mengü’den geldi.Mengü sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “CHP’li Yalova Belediye başkanı sübyan okulu açmış.Adam doğru yapmış karşı taraftan oy alacağız ya aferin böyle yaparsak bütün din Tüccarlları bize oy verir artık.” İfadelerini kullandı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ali boztepe dedi ki:

    Chp için kılımı dahi kıpırdatmayacağım cehenneme kadar yollları var!

BİR YORUM YAZ