Alexa
Medya Siyaset

Cibiliyet

Cibiliyet

1999 depreminin üzerinden 21 yıl geçti. Yaşanan acılar unutuldu. İnşaat modası tüm hızıyla devam ediyor. Nasıl olursa olsun yeter ki inşaat olsun.

İnşaatların kaliteli olması için , depreme dayanıklı  konutlar yapılması için deprem yönetmelikleri çıkarıldı. Fazla uzun sürmedi suyunu çıkardılar.

Deprem vergileri koydular. Elazığ depremi ile anladık ki toplanan paralar depreme dayanıklı  inşaatlar için , toplanma alanları ve ihtiyaçlar için kullanılmadı.

Ulusal Deprem Konseyi 2007 de gereksiz diye lağv edildi.

İstanbul’da bulunan 440 deprem toplanma alanına AVM yapıldı.

TBMM de deprem için verilen önergeler de AKP ve MHP oylarıyla reddedilmişti.

Erdoğan Cezayir’e giderken teşhisi koydu. Takdir-i İlahi. Biz depremi engelleyemeyiz. Allah tekrarından korusun. 1999 da da aynısını söylemişlerdi. Bir arpa buğday yol alınmadı Çadırları dolaşarak depremzede vatandaşlarımızı görüntüleyen muhabir çok mutlu olduklarını söyledi. Çocuklar huzur içinde , sıcacık uyuyorlardı. Soba yanıyor üzerinde çay demleniyordu. Daha ne olsundu?  Allah reiz’e zeval vermesindi.

Elazığ’a giden Binali Yıldırım ev yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Her şeyi devletten beklemek olmazdı.

Süleyman Soylu Diyanet İşleri Başkanının Elazığ’da olduğunu hocalar vasıtasıyla depremden etkilenen vatandaşlarımıza manevi destek olmaları için yoğun çaba gösterdiklerini söyledi.

Boğaz da aylık 12 bin dolara genel başkanlık için köşk kiralayan Kızılay,  acilen SMS ile para toplama kampanyası başlattı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu ‘’Arama kurtarmada dünya çapında bir iş çıkarıyoruz ‘’ dedi.

Unutmadan !    Erdoğan, bu tür afetler bizler için imtihan.  Bu konuda Müslüman olmanın, teslimiyetin en güzel örneklerini verdik dedi.

Başka birileri ‘’İyi ki ara dönem tatilindeyiz. Aileler gezmeye gitmiş. Yoksa çok daha fazla ölüm olurdu , Allaha şükürler olsun ‘’ dedi.

Geriye deprem paraları ne oldu diye  soranları hain ilan etmek kalmıştı. Onu da bir AKP li vekil yaptı hamdolsun.

Elazığ ve Malatya halkı şükretsin, afet çadırlarını kuracak yerleri var. Büyük deprem İstanbul’un kapısına dayandı. Çadır kuracak yer yok.  Bizim imtihanımız inanılmaz olacak.

Bir de ‘’Kanal İstanbul ‘’ olursa ,  değmeyin keyfimize. Müthiş sükse yapacağız.  Dünya bizi kıskanacak .

Kabahatli olan bizleriz. İnsanlıktan nasibini almayanlardan insanlık bekliyoruz.

Cibiliyetsizler…..

Prof.Dr.Lale Afrasyap

Prof.Dr.Lale Afrasyap

İstanbulda doğdu. Temel eğitim ve yükseköğretimini İstanbulda tamamladı. Tıpta Uzmanlık Eğitimini Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesinde , Akademik Kariyerini Temel Onkoloji alanında İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsünde yaptı. 1997 de Doçent, 2004 de Profesör oldu. Akademisyenliğin yanı sıra, değişik düzeylerde idari görevlerde bulundu. 2003 yılında Muğla Üniversitesine giderek Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi kuruluş komisyon Başkanlık görevlerini yürüttü.2012 yılında emekli oldu. İstanbulda bir vakıf üniversitesi Tıp Fakültesine ders görevlendirmeli olarak gitmektedir. 2015 yılından itibaren Tüm Öğretim Elemanları Derneği(TÜMÖD)-İstanbul Şubesi yönetiminde yer aldı. Çok sayıda akademik faaliyet organizasyon ve sorumluluğu (kongre,sempozyum v.b.), ulusal/uluslararası yayın, Ulusal/Uluslararası bildiri, mezuniyet sonrası eğitim sertifikaları, araştırma proje yürütücülük görevleri yaptığı akademik çalışmalardan bazı örneklerdir. Halen akademik çalışmalara TÜMÖD-İstanbul Şube Başkanlık görevini yürüterek devam etmektedir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ