Alexa
Medya Siyaset

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu’ndan “Çakar” Tepkisi

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Rifat Serdaroğlu’ndan “Çakar” Tepkisi

Çakar yasağı kapsamında çakar kullanamayan vekiller için Mecliste geçiş üstünlüğü maddesi  yeniden düzenlendi. Yeni yapılan değişiklikle milletvekilleri kırmızı ışıkta geçebilecek çakar lamba da takabilecek.

TBMM Genel Kurulunda, daha önce İçişleri Bakanlığının “milletvekili araçlarına dönük çakar lamba uygulamasının teklifte yok” dediği yasa TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Genel kurulda kabul edilen madde ile artık aralarında TBMM Genel Sekreteri ve milletvekillerinin de bulunduğu 601 yeni araca trafikte “geçiş üstünlüğü” sağlanacak.

Milletvekillerine tanınan bu geçiş üstünlüğüne Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı,Eski Sağlık ve Devlet Bakanı Rifat Serdaroğlu’ndan tepki geldi.

Rifat Serdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada muhalefet milletvekillerine de seslenerek bu hakkı kullanmamalarını istedi.

Serdaroğlu açıklamasında şunları söyledi:

“Çakarlı Milletvekilleri, CHP-İYİ Parti-MHP-HDP’li milletvekillerini bu hakkı kullanmayacaklarını açıklamaya davet ediyorum. Bırakın sadece AKP’liler çakarlı olsun. Böylelikle bizler de kimin çakarlı arabasına çürük yumurta atacağımızı net olarak bilelim. Tamam mı?”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ