Alexa
Medya Siyaset

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Serdaroğlu Balıkesir’den İktidara Yüklendi

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Serdaroğlu Balıkesir’den İktidara Yüklendi

Partileşme kararı alan Çoban Ateşi Hareketi (ÇAH) Genel Başkanı,eski Sağlık ve devlet bakanı Rifat Serdaroğlu yurt içi gezilerine hız kesmeden devam ediyor.Gittiği her yerde yoğun ilgi ile karşılanan Serdaroğlu’nun son durağı Balıkesir oldu.

CENGİZ GÜNER/BALIKESİR

Rifat Serdaroğlu, Balıkesir’de yaptığı açıklamada Türkiye’nin geleceğini iyi görmediklerini, gençlerin önünü açmak istediklerini belirterek “18 yıldır iktidarda olan AKP, devleti çökertme noktasına getirdi. İYİ Parti olmadı. Türk milletine doğruları söylüyoruz. En büyük kötülüğü dinimize yapıyorlar. Türk askeri, başımızın tacı. CHP, muhalefet olmaktan mutlu” ifadelerini kullandı.

Serdaroğlu, Türkiye’nin, geleceğini iyi görmediğini söyledi. “Memleketin çivisi çıktı” sözleriyle hükümeti eleştiren Serdaroğlu, Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ne, son darbenin vurulmak istendiğini belirtti. “Türk milleti bu günleri arar” sözleri ile endişelerini dile getiren Serdaroğlu, “Muhalefet yok. İş alemi korkuyor” dedi.

“İNSANLAR YENİ OLUŞUM İSTİYOR”

1.5 yıldır Türkiye’yi gezdiğini, gençlerin önünü açmak istediğini, gençlere “Gelin sahip çıkın” dediğini anlatan Serdaroğlu, yaptığı değerlendirmede, “İnşallah Balıkesir’de güzel sonuç alırız. İnsanlar yeni oluşum istiyor. Bu iş devamlı mücadele istiyor. Türkiye, çöktü gidiyor. Onun için bir araya gelmemiz lazım. Bunu gittiğim her yerde söylüyorum. Diğer partilerden ayrılanlar, pusu da bekliyor” dedi.

“DEVLETİ ÇÖKERTME NOKTASINA GETİRDİLER”

Çoban Ateşi isminin Kurtuluş savaşından geldiğini, bu harekette eski siyasetçi, eski milletvekillerinin olduğunu anlatan Serdaroğlu, 18 yıllık AKP iktidarının, devleti çökerme noktasına getirdiğini belirtti.

İYİ Parti’nin beklentileri karşılayamadığını söyleyen Rifat Serdaroğlu, kendilerinin siyasetten bir beklentilerinin olmadığını ifade ederek, “Türk insanına yepyeni siyasi bir tablo vermek istiyoruz. Bizim oluşumumuzda Genel Başkanı 50-60 bin kişi seçecek. Geçmişte hatalarımız oldu. Türk milletine doğruları söylüyoruz. Hakkımda yüze yakın dava var. Mahkemeden mahkemeye koşuyoruz. Türkiye’de adaletin bu hale düşmesinden üzgünüm. Hukuk devletini kaybetmekle kalmadık, Cumhuriyeti bitirmek istiyorlar. Bu iktidar döneminde en büyük yolsuzlukları gördük. Reza Zarrab kimdir? AKP’den bir kişi bunları dile getirmiyor. En büyük kötülüğü, dinimize yapıyorlar. AKP iktidarı bir an önce demokratik yollarla indirilmeli. Suriye’de yalan bir senaryo var. Türkiye’ye gelen Barzani’yi bunlar alkışlattı. Barzani’nin oğlu ile petrol alışverişi yapıyorlar” diye konuştu.

“TAYYİP BEYİ, SİVİL MAREŞAL YAPARLAR”

Suriye konusunda AKP’yi suç ortağı olarak dile getiren Serdaroğlu, şöyle devam etti: “Türk askeri başımızın tacı. İnşallah askerimize bir şey olmaz. Kobani’den bunların geçmesine izin veren bunlar. Mücadele yapacaksan, silahlar gitmeden yapacaktın. Tayyip Beyi sivil mareşal yaparlar. Zamlar yağmur gibi yağıyor. Doğruları söyleyenlerin peşine düşüyorlar. Çalıyorlar ama çalışıyorlar anlayışı devam edemez. Çare demokrasi yollarında. CHP, muhalefet olmaktan mutlu.”

Rifat Serdaroğlu Yarın Aydın’da

Çoban Ateşi Hareketi İletişim Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada Genel Başkan Rifat Serdaroğlu’nun 14 Ekim 2019 tarihinde Aydın’da bir dizi ziyaretler gerçekleştireceği belirtildi.

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ