Alexa
Medya Siyaset

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Serdaroğlu’ndan ABD ile yapılan anlaşmaya sert tepki

Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı Serdaroğlu’ndan ABD ile yapılan anlaşmaya sert tepki

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recap Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Türk ve Amerikan heyetleri arasında dün Ankara’da gerçekleştirilen ve beş saate yakın süren görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı.

Türkiye ile ABD arasında dün varılan anlaşma kapsamında Türkiye güney sınırını terör unsurlarından temizlemek için 9 Ekim’de başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na 120 saat için ara verecek.

Buna karşılık ise terör örgütü PKK uzantısı YPG güçleri Barış Pınarı Harekâtı’yla terörden arındırılması hedeflenen 32 kilometre derinliğindeki alandan çekilecek. Ancak Türk ordusu askerlerini Suriye’den çekmeyecek.

Çekilme tamamlandıktan sonra ise Türkiye operasyonu tamamen durduracak.

ABD ile yapılan bu anlaşmaya Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanı,Sağlık ve Devlet eski bakanı Rifat Serdaroğlu’ndan sert tepki geldi.

Serdaroğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Eyy Türk Milleti, masada satılan sensin, sen. Uyan artık!” ifadelerini kullandı.

Rifat Serdaroğlu şunları söyledi:

“T.C Devleti, artık bağımsız bir devlet değildir. Bağımsızlığımız, Erdoğan ailesinin, Yardımcısının ve bazı Bakanların mal varlıklarına dokunulmaması karşılığında takas edilmiştir. İşin özü; bana dokunma, ülke senindir. Eyy Türk Milleti, masada satılan sensin, sen. Uyan artık!

CHP Gen. Bşk. Yardımcısı Çeviköz; ABD ile yapılan anlaşma, Türkiye açısından bir diplomatik başarıdır, dedi! Bu sözler, AKP’nin Suriye politikasının CHP tarafından benimsendiğini göstermez mi? Üstelik konuşan emekli Büyükelçi ve Genel Başkan Yardımcısı! Yazık…

BOP Eşbaşkanlığı devam ediyor. Ankara’da ABD Başkan Yardımcısının denetiminde T.C Devleti ile Terörist PKK/YPG bir masaya oturtuldu. Yani PKK/YPG Türk Devletinin muhatabı yapıldı! İsrail-Kürt Devletinin ikinci parçası da kurulmuş oldu! Eyy Türk Milleti; Hala mı AKP?”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ