Alexa
Medya Siyaset

Çoban Ateşi Hareketinden Kaz Dağlarına ziyaret

“Çoban Ateşi Hareketi Koordinatörü Rifat Serdaroğlu:Vatan topraklarında ayakkabılarının üzerine GALOŞ la gezenler bu kutsal toprakların önemini ve değerini kavrayamayanlardır…”

Çoban Ateşi Hareketinden Kaz Dağlarına ziyaret

Koordinatörlüğünü eski bakanlardan Rifat Serdaroğlu’nun yürüttüğü ve sonbaharda merkezde yeni bir siyasi yapılanmaya gidecek olan Çoban Ateşi Hareketi adına bir heyet  Çanakkale’ye gelerek  Kaz dağlarındaki talanı ve orman kıyımını yerinde inceledi.

Çoban Ateşi Hareketi Karadeniz sorumlusu Eyüp Demir başkanlığındaki  heyet ilk olarak Çanakkale Belediye başkanı Ülgür Gökhan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette belediye başkanı Gökhan Kaz dağlarındaki olup bitenler hakkında Çoban Ateşi Hareketi temsilcilerini bilgilendirdi. Başkan Gökhan, Çoban Ateşi Hareketi tarafından gerçekleştirilen faaliyetler hakkında da bilgi aldı.

Burada Çoban Ateşi Hareketi adına bir açıklama yapan Eyüp Demir “Ben ve arkadaşlarım bugün buraya  Koordinatörümüz Sn.Rifat Serdaroğlu’nun selam ve geçmiş olsun dileklerini getirdik.Sn. bakanımız hareketimizin partileşme sürecinde olduğu için yoğun bir çalışma temposu içindedir, inşallah hareketimiz partileştikten sonra Sn. Genel başkanımızla ilk ziyaret edeceğimiz illerden birisi Çanakkale olacaktır.Kaz dağlarında olup biteni yakından takip ediyoruz.Bu olup bitenler kabul edilir bir durum değildir,milli maden kaynaklarımız ve vatan topraklarımız uluslararası güçlere ve yağmacılara peşkeş çekilemez. Bunun sorumlusu bugün ki iktidardır” ifadelerini kullandı.

Ziyaret sonunda Çoban Ateşi Hareketi adına Eyüp Demir Başkan Gökhan’a hediye takdiminde bulundu.

(HABER GÖRSELDEN SONRA DEVAM EDİYOR)

Belediye ziyareti sonrası heyetin bir sonraki durağı Çanakkale Ticaret ve sanayi odası oldu.Ticaret ve sanayi odası başkanı  Selcuk Semizoğlu’ndan bilgi alan heyet sonrasında yerinde inceleme yapmak üzerine Kaz dağlarına hareket etti.

(HABER GÖRSELDEN SONRA DEVAM EDİYOR)

Kaz dağlarında heyet başkanı Eyüp Demir, Rifat Serdaroğlu imzasını taşıyan yazılı basın bildirisini dağıttı ve okudu.

Rifat Serdaroğlu imzası ile yapılan basın açıklaması şöyle:

YÜCE TÜRK MİLLETİNE

Her karış toprağı şehit kanlarıyla sulanmış yurdumuzun müstesna ve özel bölgesi olan KAZ DAĞLARI ‘nda bir süreden beri uygulanmakta olan çevre katliamını Çoban Ateşi Hareketi olarak üzüntü ve hayretle izlemekteyiz.

Sadece bu güne değil geleceğe ve gelecek nesillere de nefes olacak olan bu doğa harikası bölgemizin ve bölge insanımızın mağduriyeti  AKP hükümetinin ayıbıdır, vatan topraklarında ayakkabılarının üzerine GALOŞ la gezenler bu kutsal toprakların önemini ve değerini kavrayamayanlardır. Çoban Ateşi Hareketi olarak bizler uluslar arası sermayeye peşkeş çekilmeye çalışılan bu topraklarda halkımızla omuz omuza her türlü dayanışmanın içinde yer alacağız

Bölgenin çehresini ve çevresini değiştirecek olan bu yağma ve talanı kınıyoruz,insanlığın ortak değeri olan içme suyu kaynaklarını zehirlemek kimsenin hakkı ve haddi olamaz,bu yağma ve talanın bir an önce sonlandırılması gerekir,yer üstü ve yer altı zenginliklerimiz sadece yurdumuzun ve halkımızın menfaatleri için kullanılmalıdır uluslar arası sermayeye peşkeş çekilemez, Çoban Ateşi Hareketi olarak halkımızın haklı ve onurlu direnişinin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.

Yüce TÜRK milletine ve kamu oyuna saygı ile arz ederiz.

Rifat Serdaroğlu
Çoban Ateşi Hareketi
Koordinatörü”

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ