Alexa
Medya Siyaset

Dava Arkadaşları Demirel’i Unutmadılar

Dava Arkadaşları Demirel’i Unutmadılar

Türkiye siyasetine damga vuran 9.Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ölümünün 4. yılında memleketi Isparta İslamköy’de bulunan ve yapımı tamamlanan anıt mezarında ve farklı şehirlerde düzenlenen programlarla anıldı.

İslamköy’de Demirel’in mezarının bulunduğu Çalça Tepesi’nde düzenlenen törene, Demirel’in yakınları, eski bakanlar,milletvekilleri ve ülkenin dört bir yanından gelen vatandaşlar katıldı.

“DEMİREL RİZE’DE DE ANILDI”

Süleyman Demirel ölümünün 4.yılında eski siyaset ve yol arkadaşları tarafından düzenlenen anma toplantısıyla Rize’de de anıldı.

Anma toplantısında bir konuşma yapan Çoban Ateşi Hareketi Karadeniz Sorumlusu Eyüp Demir  “Demirel gibi bir liderin yetişmesi zordur. Yeri hala dolmamıştır. Kolay kolay da dolacağa benzemiyor.” ifadelerini kullandı.

 

Eyüp Demir konuşmasında şunları söyledi:

“Demirel adı cumhuriyet ve demokrasi ile özdeşleşmiş bir isim olmuştur devlet adamı denince akıllarda kalan en güzel örnektir. Bu özellikte bir lider yetişmesi zordur. Yeri hala dolmamıştır. Kolay kolay da dolacağa benzemiyor.

Demirel adı demokrasimizin temel taşıdır. Darbelerin ve muhtıraların hem kendisinin hem de yol arkadaşlarının üzerinde bir küçük leke bile bulamadığı bir siyasetçi idi. Onun bize emaneti olan misyon ve hiçbir zaman dilinden düşürmediği demokrasi vurgusu bizim için yol haritası olacaktır.

Siyasi hayatı boyunca özellikle Karadeniz ve Rize’ye ayrı bir önem ve insanına özel değer veren rahmetli Cumhurbaşkanımıza bu gün bizler ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Bölgemizin kalkınması, imarı ve inşası için her zaman desteğini ve yardımını gördüğümüz merhum Demirel adı, bizler tarafından ömrümüz oldukça yaşatılacaktır.

Çoban Ateşi Hareketi olarak merhum Cumhurbaşkanımızı saygı, özlem ve rahmetle yad ediyoruz.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ