Alexa
Medya Siyaset

Doğru Seçim Yapabilmek

Doğru Seçim Yapabilmek

Osmanlı İmparatorluğu 623 yıl hüküm sürdü.

623 yıl boyunca imparatorluğu, 36 Padişah yönetti.
Bu 36 Padişahtan 23 tanesi, Erdoğan’dan daha kısa süre hüküm sürebildi.
Yani Erdoğan, 23 Padişahtan daha fazla zamandır Türkiye Cumhuriyeti Devletini yönetiyor!

1 Kasım 1922’de TBMM,Saltanatı kaldırdı.
29 Ekim 1923’te TBMM,Cumhuriyeti ilan etti.
3 Mart 1924’te TBMM,Hilafet Makamını kaldırdı.

Atatürk komutasındaki Türk Ordusu, emperyalistlerin elinden ancak bugünkü Türk Yurdunu kurtarabildi. TBMM, Cumhuriyet kurulmadan bir yıl önce Saltanat, bir yıl sonra ise Hilafet kaldırıldı.

TBMM tüm dünyaya, Cumhuriyetin bir devrim, bir halk hareketi olduğunu ilan etti.29 Ekim 1923 tarihinden itibaren, yönetenlerin yönetme yetkisini ilahi bir güçten değil, doğrudan halktan aldığı dünyevi bir sistemin yolunu açtı…

Dünyada ilk kez Müslüman bir toplulukta lâik ve dünyevi bir düzen kuruluyordu.
İlk kez bir Müslüman toplulukta din, Allah ile insan arasında bir inanç olarak kalacaktı.
İlk kez bir Müslüman toplulukta yönetimde ve hukukta şer’i yasalar değil, medeni yasalar yani pozitif hukuk geçerli olacaktı…

Bunların sonucunda;
Yıl 1923; Ümmet yerine Millet olduk! Bağımsızlık Saraydan alındı Türk Milletine verildi!
Yıl 2019; 18 senede Cumhurbaşkanının söylemiyle, Milletten tekrar Ümmete döndük! Bağımsızlık Türk Milletinden alındı ve tekrar Saraya verildi…

Bu geri gidişten, 10 Kasım 1938’den bu yana görev yapan tüm siyasetçiler, tüm devlet kurumları ve Türk Milleti olarak hepimiz sorumluyuz.
Zaten bizler görevimizi gereği gibi yapsa idik, Türkiye Cumhuriyeti Devleti,
üç-beş tarikatın, CIA uşağı cemaatin ve onların elemanlarının eline geçer miydi?
Elbette ki geçemezdi, Siyasal İslam bu kadar etkin olmazdı!

Siyasal İslam, Yüce İslam Dinini Allah ile kul arasındaki saf inanç olmaktan çıkarıp, tarikat şeyhlerinin,cemaat şıhlarının maddi ve siyasi çıkarları doğrultusunda siyasallaştıran, ve bu doğrultuda iktidar talep eden, bu iktidar uğruna gerekirse emperyalist devletlerle işbirliği yapmaktan çekinmeyen, pozitif hukuk yerine şeriatı getirmeyi ve bu yolla insanları 6.yüzyıl Arap örf ve adetlerine göre yönetmeyi öngören bir sistemdir.

Çoban Ateşi Hareketi gönüllüleri olarak Cumhuriyetimizi ve değerlerini, Siyasi İslam’a karşı korumak için tüm gücümüzle çalışmaktayız.
Bu konudaki sözlerimizi yakında Türk Milleti ile paylaşacağız.

Öncelikli olarak, seçeceğimiz siyasetçileri ve kadrolarımızı ince eleyip sık dokuyacağız.
Bilim sahibini, sanatçısını, düşünürünü, aydınını kenara atıp, kapısını siyaset cambazlarına açanlardan olmayacağız.Ekonomik açıdan bir beklentisi olmayan hakikat sevdalısı, kamil insanlara, uzmanlara görev vereceğiz.
Seçim sisteminde ısrarlı olacağımız konu “İki turlu, tek milletvekili seçilecek dar bölgeli” seçimdir.
Böylelikle, insanlarımız kime, nasıl birine oy verdiklerini bilecek, göreceklerdir. İlk turda seçilen olmazsa, ikinci turda Cumhuriyetçilerin birleşmesiyle en doğru kişiler seçilebilecektir…

Nobel ve Oscar ödüllü dünyadaki tek kişi olan George Bernard Shaw yaklaşık yüz yıl önce şunları söylemişti;
“Demokrasinin bizi yok etmesini istemiyorsak, HER NE PAHASINA OLURSA OLSUN seçime girmelerini onaylamadan önce, adayların niteliklerini ölçecek güvenilir bir yöntem bulmak zorundayız!”

İş yerimize bir çalışan alırken, veya bir kuruma iş için müracaat ederken gösterdiğimiz özeni, ülkemizi teslim edeceğimiz kişilerin seçiminde göstermek zorunda değil miyiz? Çok mu zor!
Eğer bu dikkati göstermezsek, demokrasinin hoşgörüsünden yararlanıp başımıza Siyasi İslam’ı saracak birileri, eşbaşkan özentileri, bilmediğini bilmeyen kara cahiller, seccade şeytanları her zaman çıkabilir.

En mükemmeli olmasa da mevcutların içinde en iyisi olan Cumhuriyetimizi ve Demokrasimizi savunmak, bu vatanda yaşayan herkesin görevi olmalıdır.
Yol göstermeye, uyarmaya, mücadeleye devam…

Not;
Sayın Yusuf Samim Lütfü Beyefendinin “Mart 2019” tarihli yazısından yararlandım. Teşekkür ederim.

Sağlık ve başarı dileklerimle 13 Temmuz 2019
Rifat Serdaroğlu

YAZIYI ERHAN GÖKAY AKSOY’UN SESLENDİRMESİYLE DE DİNLEYEBİLİRSİNİZ

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ