Alexa
Medya Siyaset

Doğru Ve Kaliteli Siyaset

Doğru Ve Kaliteli Siyaset

AKP’nin utanma, arlanma hissi olmayan her sözcülerine bakmayın.
Onlar ne emir alırlarsa yapmak zorundalar!
“Sen yalan söylemekte çok Mahir’sin, sen konuş” derler,o da çıkar ve
“Yabancı kaynaklı döviz saldırısı bertaraf edilmiştir. Bu başarıyı da yeni sistemin çabuk karar alabilmesi sayesinde yakaladık” der!
Sanki ekonomiyi batıran kendileri değilmiş gibi!
Anadolu’da saçma sapan konuşanlar için bir benzetme vardır; “Şeytan diyo çıkar pabucu ayağından,topuk kısmıyla bu yalancının ağzına-ağzına vuruver…”

Yıllardır defalarca tekrar ettiğimiz “AKP Türkiye’yi batıracak” söylemimiz gerçekleşti mi, önce ona bakalım sonra biz bu çukurdan nasıl çıkarızı konuşuruz;
-Herkesin bildiği fakat dillendirmediği gerçeği biz söyleyelim!
AKP üst yönetimi, eğitimsizdir, cahildir, laf söz dinlemez, art niyetlidir, Türkleri sevmez Arap milliyetçisidir, burnunun dikine gider, dünyanın ve ekonominin gerçeklerini bilmez, duvara toslayınca da “Dış odaklar-döviz lobileri-Ezana Bayrağa saldırıyorlar, yetiş ey millet dövizlerini bozdur” diye yalandan ağlamaya başlar!
Yok öyle yağma! Kimleri döviz milyarderi yaptırdıysanız, kimlerle “Döviz ortaklığı” karşılığı iş tuttuysanız gidin onların dövizini bozdurtun!
AKP üst yönetimi, Türkiye’yi yönetmeye devam ettiği sürece, başımız her gün daha büyük dertlere girecektir. Çünkü 17 yıllık bir süre, bir partiyi tanımakta eblehler için bile yeterlidir.

-Türkiye, yaklaşık 500 Milyar Dolara yaklaşan net dış borç stokunun yüzde kırkını (200 Milyar Dolar) her sene çevirmek zorundadır. (Nasıl çevireceğiz? Üretip, ihraç ederek mi? Hayır! AKP’nin kafasında üretim yok ki! Samanı bile ithal ettiğimiz bu dönemde bulabilirsek borç alıp, borcu borçla kapatmaya çalışacağız. Gelecek nesillerimizin yine hakkını çalacağız. Yani ekim ayından itibaren inim-inim inleyeceğiz!)

-Kamu kesiminin 142 Milyar Dolar borcu var. Eğer TL şimdiki değerinde kalırsa, AKP sırtımıza 312 Milyar TLyük bindirmiş oldu. TL değer kaybetmeye devam ederse, borcumuz artacaktır.

-Özel Sektör (En büyük 500 firmamızın faiz, amortisman, vergi öncesi kârları geçen yıl 97 Milyar TL idi.) Özel sektörümüzün son iki ayadaki döviz artışından kaybı 600 Milyar TL’nin üzerindedir.
Sözün özü,AKP iki ayda, bir yıllık özel sektör kârının altı katı döviz artışından ZARAR yazdırdı!

-Merkez Bankasının (kullanılabilir rezerv miktarı) 27, 6 Milyar Dolara düştü.

Bu borcu nereden istiyoruz?
PKK-PYD’ye para veren Arap Kardeşlerimizden mi, Amerika’dan mı?
Yoksa Avrupalı dostlarımızdan mı?
Sahi Avrupa’da ve dünyada kırmadığımız, hakaret etmediğimiz bir ülke kaldı mı?

Niye böyle oldu? Bu durumun suçlusu kim?
Bergama’nın Ferizler Köyündeki Kabaşekerin Ahmet mi?
Kars-Digor’un Kilittaşı Köyündeki Kocapabuçların Hakkı mı?
Yoksa Rize Çamlıhemşin’in Yolkıyı Köyünden Karagülmezlerin Mahmut mu?
Bunlar mı yönetti Türkiye’yi 17 yıl?
Kim yönettiyse, hesabını onlar verecek!
Efendim, “onların doları varsa bizim Allah’ımız var” diyor AKP’liler!
İyi de Allah şunu da diyor; Önce sen tedbirini al, sonra işini bana havale et!
Niçin tedbirini almadın?

Sırtımıza yüklenen bu kazığın SİYASİ-İDARİ-EKONOMİK sorumlusu AKP Hükümetleridir…

Değerli Okurlar;
Türkiye’yi, AKP’nin attığı bu çukurdan çıkaracak tek yol var; Demokratik Siyaset…
Mevcut partilerin hiçbirinde bu işi yapacak, ne iddia ne strateji ne de yürek var!
Denenmişi tekrar denemenin “aptallık” olduğunu hepimiz biliyoruz artık.

AKP’yi iktidardan indirmenin “Altın Anahtarı”, MERKEZ SAĞDA” kurulacak ve doğru-dürüst-kaliteli kişilerden oluşacak yeni bir siyasi partidir…

Anayasamızın ilk 6 maddesi ile problemi olmayan, AKP’de yönetim kademelerinde çalışmamış,kimsenin etnik kökenine bakmadan tüm Türk Milletini kucaklayacak, dünya ile barışık, ekip çalışmasına inanan, uzmanlığa saygı duyan vatan evlatlarına düşen görev budur.

Bizler, siyasette uzun yıllar bulunan kişiler olarak, bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız.Önümüzdeki aylarda bu konu elle tutulacak, üzerinde tartışılacak hale gelecektir…
Takdir, bir kez daha Yüce Türk Milletinin olacaktır!

Sağlık ve başarı dileklerimle 27 Ağustos 2018
Rifat Serdaroğlu

Kaynak:https://rifatserdaroglu.com/2018/08/27/dogru-ve-kaliteli-siyaset/

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Mehmet Ali Aykın dedi ki:

  “GENEL AF YASA ÖNERİSİ”

  Türk ulusunun, topyekûn basireti bağlanmış. Hele siyasal partilerin cehaletten kaynaklanan hataları, bunun üzerine tuz biber ekiyor.

  Meclis açılınca, MHP ilk iş olarak “Genel Af Yasası”nı Meclis Başkanlığına sunacakmış. Ben hukukçu falan değilim; ama bunların hiç mi aralarında hukukçu kimse yok. Ne diyeceğimi bilemiyorum! 1974 yılında Ecevit-Erbakan Koalisyon Hükümeti, siyasal mahkûmları kapsam dışı bırakan bir genel af çıkarmıştı. Bunu orta yaşın üzerinde olanlar, hap hatırlarlar. Adî suçlular bırakıldı; ancak siyasi suçtan mahkûm olanlar bırakılmadı. Ancak siyasi suçlular, çıkartılan af yasasının, Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu ileri sürerek, Anayasa Mahkemesinde dava açtılar. Yüce mahkeme, davacılar lehine karar verince de, tüm siyasi mahkûmlar serbest bırakılmıştı.

  Şimdi de aynı senaryo yineleniyor. Kader kurbanları diye adî suçlular serbest bırakılacak; Fetö ve PKK’dan tutuklu ve hükümlüler, aftan faydalanamayacakmış. Peki! Bu Fetö ve PKK suçluları, Anayasa mahkemesine başvurup, Anayasanın eşitlik -10. madde- ilkesinin ihlal edildiğini ileri sürecek olurlarsa ne olacak? Anayasa mahkemesi üyelerinin çoğunluğunu, Cumhurbaşkanının seçmesi nedeniyle, belki Fetö ve PKK lehine bir karar çıkmayabilir. Peki! Türkiye’deki hukuk yolları kapanınca; AİHM’ne gidildiği takdirde ne olacak? Orada Cumhurbaşkanının sözü geçmeyeceğine göre; AİHM’nin Fetö ve PKK’cılar lehine karar vermesi nasıl engellenecek.

  Benim naçizane önerim, bu konunun hukukçular tarafından enine boyuna tartışıldıktan ve “eşitlik ilkesinin ihlali” önlendikten sonra, genel af çıkartılmasının yolları aranmalıdır.

 2. Şahin dedi ki:

  Yok yok ülke güllük gülistanlıık, onlar saraylar köşkler ?yapsınlar..
  Beyni uyuşuk gözlerine perde inmiş mbesillerde bolca alkışlasın. Madem ki para harcayacaksınız, Allah için şu ülkeye bir tane de ?fabrika açın diyen çıkmıyor..
  Belli ki bunların hayran olduğu Osmanlının lale devri, yoksa bu kadar saray köşk hayranlığı olurmu.
  Yokılan Osmanlının küllerinden yeniden bir gerçek Türk devleti kuran bir deha Atatürk gelmeyeceğine?ve bu millet uyanmayacığına göre, işimiz Allah’a kalmış durumda..
  Ya bunların yada ülkemiz üzerinde art niyetli planları olanların ayağına çelme? takması için…

BİR YORUM YAZ