Alexa
Medya Siyaset

DSP 24 Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

DSP 24 Büyükşehir Belediye Başkan Adayını Açıkladı

31 Mart 2019 tarihnden yapılacak yerel seçimlere iki aydan az bir süre kala seçime girecek partiler adaylarını kesinleştirmeye devam ediyor.

Demokratik Sol Parti (DSP) geçtiğimiz günlerde CHP’den aday gösterilmediği için partisinden istifa eden Mustafa Sarıgül’ü Şişli adayı alarak ilan etmişti.Bugün yapılan parti meclisi sonrası da DSP 24 Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıkladı.

Parti Meclisi sonrası bir açıklama yapan DSP Genel Başkan Yardımcısı ve  Parti Sözcüsü Erdinç Özdil “Demokratik Sol Parti; “bir bölen değil”, “bir bilendir”. Demokratik Sol Parti oyları bölmek için değil, oyları bütünleştirmek için gelmektedir. Oyun bozucu değil, oyun kurucudur.” ifadelerini kullandı.

Erdinç Özdil Açıklamasında şunları söyledi

Parti Meclisimiz 03.02.2019 Saat 11:00’da Genel Başkan’ımız Önder Aksakal Başkanlığında toplanmış ve tüm kamuoyunun dikkatle takip ettiği adaylarını belirlemiştir. Aday belirleme sürecimiz devam etmektedir. Parti Meclisi’miz önümüzdeki sürece ilişkin olarak da Genel Başkanımız Önder Aksakal ve Başkanlık Kurulu’na tam yetki vermiştir.

Demokratik Sol Parti halktan aldığı güçle bütün adaylarını belirlerken Demokratik Sol İlkelere ve Programlara harfiyen uyacak adaylarla yola çıkmaktadır.

Demokratik Sol Parti; “bir bölen değil”, “bir bilendir”. Demokratik Sol Parti oyları bölmek için değil, oyları bütünleştirmek için gelmektedir. Oyun bozucu değil, oyun kurucudur.

Kurulduğu 1985’ten bu yana 3 kez devleti yönetmiş olan partimiz bu tecrübesinden hareketle halkımızın yapay ittifaklara mecbur olmadığı, ülkenin derin bir kaosa sürüklendiği bir ortamda, hem iktidarın hem de muhalefetin birlikte değişmesi gerektiğinden hareketle doğruları söylemeye ve doğru bildiklerini yapmaya devam edecektir.

Önümüzdeki yerel seçimlerde sadece yerel yöneticileri seçmeyeceğiz, Cumhuriyet’imizin 100. Yılı olan 2023’te ülkeyi yönetecek kadroları belirleyeceğiz. Halkımız bu seçimlerde milleti kutuplaştıran mevcut siyasi partilerle mi, yoksa makul çoğunluğun sesi olan Demokratik Sol Parti ile mi devam edeceğine karar verecektir.

Bu seçim masa başı hesapları ile kurulan sözde ittifaklar ile halk ile ittifakını kuran Demokratik Sol Parti arasında geçecektir.

Son 17 yıldır ülkemizde AKP karşıtlığı ile siyaset yapanların sadece diğer tarafı güçlendirdiği açıktır. Oyları kerhen de olsa bir partide birleştirmek tezi 17 senedir hep çökmüştür. Demokratik Sol Parti hiçbir partinin ne mutlak dostu ne de mutlakdüşmanıdır. Gücünü sadece Hak’tan ve Halk’tan almaktadır.

Buradan halkımıza sesleniyoruz: Elinizi vicdanınıza koyunuz ve tercihinizi öyle belirleyiniz.

Albert Einstein’ın dediği gibi “Her gün aynı şeyi deneyerek farklı sonuç beklemek çılgınlıktır.” 17 senedir her seçimde yapılan aynı tekrarların daha da kötü sonuçları doğurduğu görülmüştür.

Hz. Mevlana’nın söylediği gibi:

“Dünle beraber gitti cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.”

Artık Türkiye’nin önünde yeni şeyler söyleyecek bir parti var.

Demokratik Sol Parti var.”

DSP yerel seçim adayları 2019 24 Büyükşehir Belediye Başkan Adayları

ADANA SELAMİ GÖRDEBİL
AYDIN SÜLEYMAN HIŞIROĞLU
BALIKESİR TAMER KANBER
BURSA MURAT ÖZBİLGE
DENİZLİ YAŞAR KAYRAKÇI
DİYARBAKIR ALİ ARTUN
ERZURUM DİLEK DENGİZEK
ESKİŞEHİR DİLARA TANBOVA
HATAY ERCAN AKARPINAR
MERSİN EMRAH KÜÇÜKKAPDAN
İZMİR SELÇUK KARAKÜLÇE
KAYSERİ HAYRİ GÜRSUNA
KOCAELİ NUMAN GÜLŞAH
KONYA PAKİZE GÜLERAY
MALATYA HAYDAR LEVENT
MANİSA AV. ONUR İSTE
KAHRAMANMARAŞ MEHMET KENGER
MARDİN İBRAHİM YUMUŞAK
MUĞLA SEVGİ KÜPELİOĞLU
ORDU AYDIN ERGÜN
SAKARYA NECATİ EKER
SAMSUN MEHMET KOÇ
ŞANLIURFA AV. HASAN ERÇELEBİ
VAN FAHRETTİN ÇUYRAK
Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ