Alexa
Medya Siyaset

Durmak Yok,Soyguna Devam

Durmak Yok,Soyguna Devam

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), doğal gaz ve elektrikte sayaç okuyucuların sosyal mesafeyi koruması gerekçesi ile bir karar aldı.

Buna göre, dağıtım şirketleri evlere gidip sayaç okumayacaklar. İlgili konutun bir önceki yıl kullandığı elektrik ya da doğalgaz miktarının yüzde 80’ini fatura olarak gönderecekler. Sonra mahsuplaşacaklar. (Eksik kalırsa alırlar da, fazla aldıklarını iade etmezler. Benim değineceğim konu başka)

Binlerce öğrenci evi var. Evlerini kapatıp ailelerinin yanına döndüler. Elektrik ve doğal gaz tüketimleri yok. Sen bu evlerden hangi hakla ve hangi arsız yüzle para alırsın.

Bir başka örnek de kendimden… Eminim benim gibi çok örnek vardır. Şu anda kendi evimde değil annemin evindeyim. Kendi evimde de annemin evinde de sayaç okuyucular geldiğinde onlarla kucak kucağa olmuyoruz. Birbirimizi görmüyoruz bile. Sayaçlar insanlarla temas olmayan korunaklı bir yerde. Gelip sayaç okumalarında hiç bir mahsur yok. Ama ben kendi evimde kullanmadığım elektriğin, kullanmadığım doğal gazın faturasını ödeyeceğim.

Muhalefetteki belediyeler su faturalarını askıya alırken Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik ve doğalgaz şirketlerine neden bu imtiyazı veriyor. Zaten imtiyazlı olan bu şirketlerin ortak özelliği Kızılay üzerinden Ensar Vakfı gibi vakıflara büyük meblağlarda bağışta bulunması olmasın sakın…
“DURMAK YOK SOYGUNA DEVAM…”

Meriç Köyatası

Meriç Köyatası

1957 İzmir doğumlu. İlk, orta, lise eğitimini İzmir’de tamamladı. Hacettepe Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun. 38 yıllık gazetecilik hayatında çeşitli gazetelerde muhabirlik, köşe yazarlığı ve yöneticilik, televizyonlarda da yorumculuk, anchormanlik, yöneticilik yaptı. Osmanlı’dan günümüze Türk ekonomisini anlatan ekonomi kitabı ile yelkencilik ve denizcilik üzerine 2 kitabı vardır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ