Alexa
Medya Siyaset

Ekrem İmamoğlu:”Doğrular er yada geç ortaya çıkar”

Ekrem İmamoğlu:”Doğrular er yada geç ortaya çıkar”

AA ve YSK’nın verilerine göre seçim yarışlarını önde götüren Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yaptığı açıklamada“AA’nın verisinde nihayet İstanbul kırmızı renge boyanmıştır. Doğrular er ya da geç ortaya çıkar” dedi.

Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bir an önce sürecin tamamlanmasını ve ülkenin gerçek gündemine dönmesini belirtirken “30 saattir uykusuzum. Tıraş olamadığım için özür diliyorum vatandaşlarımızdan. Bizim ile şu an itibariyle rakibimizle aramızdaki fark 25 bin 158’dir. 4 milyon 168 bin 546 bize verilen oy. 4 milyon 142 bin 791 rakibimize verilen oy. Aradaki fark belki de bizim sonuçlarımızla örtüşecektir.” ifadelerini kullandı.

“AK Parti yetkililerinin geçersiz oy açıklaması var. 290 bin geçersiz oydan bahsedilmektedir. Bununla ilgili işlemden bahsedilmektedir. 2014’te geçersiz oy sayısı 472 bin 667’dir. Yüzde üçün biraz üzerinde olan geçersiz oy oranı 2014’te 4.7’dir. Bu da mümkündür. Bu süreci irdelemek dipsiz kuyuda süreç arayışına girer. Bu da süreci tekrardan baltalar. Bizim talebimiz bir an önce sürecin tamamlanması, toparlanması. Ülkemizin gerçek gündemine oturmasıdır. Bizi dünya takip ediyor. Türkiye’nin başta ekonomi olmak üzere birçok konusu vardır. Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da dün akşam söylediği gibi 2023 Haziran’ına kadar süren bir süreci vardır. Türkiye’nin bu gündemine odaklanıp süreci yönetmesi Türkiye’nin faydasına olacaktır. Özenle dinleyip şahsım adına takdirle karşıladığımı belirtmek isterim. İstanbul’a bir an önce hizmete başlamak istiyoruz.”

“İstanbul halkına teşekkür ediyorum. Bana sandıkta AK Partili seçmen de HDP’li Saadet Partili, MHP’li seçmen de oy vermiştir. Bütün partilerin oy verdiği bir siyasetçi olarak bütün seçmenlere sahip çıkacağımı bildirerek bütün İstanbullulara teşekkürü borç bilirim.”

“ŞU ANA KADAR YÜRÜTTTÜĞÜMÜZ SÜREÇ KRİZ YÖNETİMİ DEĞİL, SÜREÇ YÖNETİMİDİR”

“Şu ana kadar yürütttüğümüz süreç kriz yönetimi değil, süreç yönetimidir. Bu süreç artık toparlanmalıdır, toparlanmıştır. İnanıyorum ki İstanbul’un sonucu olgunlaşmıştır. Şu an itibariyle AA’nın verisinde nihayet İstanbul kırmızı renge boyanmıştır. Doğrular er ya da geç ortaya çıkar. Bu ülkenin aydınlık bir geleceğe ilimle irfanla yürümesini çok istiyorum. Her zaman ışığım olacak olan cumhuriyet ilkelerine bağlılığımı ilan ediyor. Bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e de minnet duygularımı iletiyorum”

“Tabii ki herkesin sorumluluğu var. AA bizim vergilerimizle yayın yaptığı için ayrıca bir sorumluluğu var. Bunu hatırlattım. Karşılık görmek beni mutlu etti. Şimdilik tebrik almadım. Rakibim nazik bir insan. Devlet nezaketini bilen bir insan. Daha önce Birbirimizi tebrik ettiğimiz görüşmelerimiz oldu. Çok yakın zamanda ararlar diye düşünüyorum.”(Yeniçağ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ