Alexa
Medya Siyaset

Ekrem İmamoğlu LGS’ye giren öğrencileri yalnız bırakmadı

Ekrem İmamoğlu LGS’ye giren öğrencileri yalnız bırakmadı

İstanbul’un seçilmiş Belediye Başkanı ve 23 Haziran seçiminde Millet İttifakının adayı Ekrem İmamoğlu’nun oğlu Semih İmamoğlu LGS’ye girdi. Eşi ve büyük oğlu ile birlikte oğlunun sıvana gireceği okula gelen Ekrem İmamoğlu, okul bahçesinde öğrenci ve velilerden büyük ilgi gördü…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) 8. sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sisteminin birinci oturumu saat 09.30’da başladı.
Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu’nun oğlu Semih İmamoğlu’da sınava girenler arasındaydı.

Eşi ve büyük oğlu ile birlikte oğlunun sıvana gireceği okula gelen Ekrem İmamoğlu oğlu ve diğer öğrencilerle fotoğraf çektirdi. O anları sosyal medya hesabından paylaşan İmamoğlu “Oğlum Semih de LGS’ye giren binlerce çocuğumuzdan biri. Sınava giren tüm çocuklarımıza başarılar diliyorum, sizleri seviyoruz.” dedi.

Sınava giren Semih İmamoğlu’nu annesi ve ağabeyi de yalnız bırakmadı

Öğrencilere birinci oturumda, 8. sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek. Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika sürecek.

Semih İmamoğlu sınav öncesi arkadaşlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi

Sınava girecek öğrenciler ve velileri Ekrem İmamoğlu ile hatıra fotoğrafı çektirdi
ETİKETLER:
Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ