Alexa
Medya Siyaset

Eminağaoğlu :Milyonlarca İnsanın Duygularını Sömürüyorlar

Eminağaoğlu :Milyonlarca İnsanın Duygularını Sömürüyorlar

Yarsav kurucu başkanı Avukat Ömer Faruk Eminağaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla MHP’nin af teklifine sert eleştiri getirdi.

Eminağaoğlu ,AKP ve MHP’nin hükümlerdeki adaletsizlikleri gidermek için affı gündemde tuttuğunu,ancak ölüm cezasının getirilmesini istediğini belirterek ölüm cezalarının varlığı başlı başına adaletsiz olup, o kararlarda adaletsizlik olmayacak mı, olursa nasıl giderilecek? diye sordu.

Ömer Faruk Eminağaoğlu açıklamasının devamında şunları söyledi :

12 Eylül öncesi çatışma ve kaos ortamı,AKP döneminde bağımsızlığı zedelenen YARGI ÜZERİNDEN yaratılmış,adaletsizlik sadece ceza davalarında da değil, her türlü davada ve AYM de dahil her mahkemede tavan yapmış,hukuk devleti yok edilmiştir.Bu nedenle bile özel af çözüm değil!..

Af teklifine göre, FETÖ’den de kaynaklı olarak kararlardaki “adaletsizlik gerekçesiyle”, infaz edilecek CEZALARIN BEŞ YILI indiriliyor.O zaman ayrıca sormalı:

BEŞ YILDAN FAZLA cezalardaki,Kapsam dışı bırakılan suçlardaki adaletsizlik nasıl görmezden gelinebiliyor?.

Ceza yasalarından habersiz milletvekilleri, ceza yasaları ile ilgili af teklifi hazırlıyor, yasayı bilmeden yasama faaliyetinde bulunuyorlar…

Türkiye nereye gidiyor…

Yasa bilmeden teklifi hazırlayıp, milyonlarca insanın duygularını sömürenler için ne partileri ne de kimse sessiz kalmamalı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ