Alexa
Medya Siyaset

En Geç Belediye Başkan Adayı mı Olacak?

En Geç Belediye Başkan Adayı mı Olacak?

31 Mart yerel seçimlerine 3.5 aydan kısa bir süre kala partilerde adaylık heyecanı devam ediyor.AKP ve MHP cumhur ittifakını devam ettirirken ,CHP ve İYİ Partide işbirliği kapsamında bir çok il ve ilçede ortak aday belirliyor.

İYİ Parti Bursa Büyükşehirde CHP adayına destek vermeye karar verirken ilçelerde adaylık için başvurular devam ediyor.

İnegöl ilçesinde ise 24 Haziran seçimlerinde en genç aday adayı olarak başvuran 19 yaşındaki Alihan Kaya ‘nın belediye başkan adayı olarak gösterileceği siyasi kulislerde konuşulmaya başlandı.

İYİ parti genel başkanı Meral Akşener’in yerel seçimlerde kadın ve genç adaylara da şans tanınması konusunda çalışmalar yapılmasını istediği o nedenle İYİ Parti adayları arasında bir çok genç ve kadın adayın yer alacağı iddia edildi.

Bursa’da hatta Türkiye’de bir çok STK’nın yardım projelerinde yer alan ,MHP Olağanüstü Kurultay sürecinde  Meral Akşener ile birlikte hareket eden onunla birlikte il il, ilçe ilçe Anadoluyu gezen, parti kuruluşu sonrası Bursa/İnegöl Teşkilatının en genç kurucu yönetim kurulu üyesi olan Alihan Kaya ise haber merkezimize yaptığı açıklamada,aday olmak için bir talebi olmadığını,ancak kendisine de bu tip duyumların geldiğini belirterek genel başkanım ve partim bana hangi görevi layık görürse yapmaya hazırım dedi.

Volkan Can/Medya Siyaset Haber

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ