Alexa
Medya Siyaset

Erdoğan :En Kısa Sürede İş Bankası Hisseleri Hazineye Devredilecek

Erdoğan :En Kısa Sürede İş Bankası Hisseleri Hazineye Devredilecek

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İş Bankası ‘ndaki hisseleriyle ilgili flaş bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konuyu Meclis’e getirip, bu hisselerin Hazine’ye devrini sağlayacağız” dedi.

Erdoğan  Kayseri Cumhuriyet meydanında  Toplu Açılış Töreni’ne katılarak vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, İş Bankası ‘ndaki CHP hisselerine işaret ederek, “Ne dedik? İş Bankasında Gazi Mustafa Kemal’in CHP hissesi olarak yüzde 28’e yakın bir hisse olayı var. Geçenlerde bunu gündeme getirmiştim. Bunu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘CHP alsın, kullansın’ diye yapmadı. ‘Hazine’ye gitsin’ diye yaptı ve CHP’nin 4 üyesiyle bunun kontrolüne bir zemin hazırlandı.” diye konuştu.

AK Parti olarak Meclise bu konuyu getireceklerini belirten Erdoğan, “Sağ olsun MHP de destekleyeceğini açıkladı. Şimdi bunu oraya getirerek inşallah Meclisten bunu çıkaracağız ve bu hissenin Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi’ne devrini sağlamış olacağız.” ifadesini kullandı.

Vatandaşlara, “Doğru olan bu değil mi?” diye soran Erdoğan, şöyle devam etti: “Şimdi tabii tutuştu. Diyor ki, ‘Bunu biz kullanmıyoruz ki.’ Bir de kullanacak mıydın? Bunun seninle yakından, uzaktan alakası yok. 4 tane CHP’liyi oraya atıyorsun. Diyor ki ‘Onların orada hiçbir gücü yok.’ Neyi var? Yönetim Kurulu Üyesi ne yapar? El kaldır, indir. Öyle mi? Onun arkasında nelerin yattığını biz çok iyi biliriz. İşi bilenler de çok iyi bilir. Dolayısıyla şimdi bu süreç başladı. Bir an önce inşallah Meclisimizden bu geçecek ve ardından da Hazinemize İş Bankası bunu ödeyecek. Tabii bu zat sadece belli günlerde çıkıp, bir sürü yalanı, iftirayı ardı ardına sıralayarak siyaset yapıyormuş gibi gözükmek tabii bunlara yetiyor ama onlar da yolun sonuna geldiler. CHP seçmeni nezdinde bile itibarları kalmadı. Ya politikalarını ve üsluplarını değiştirecekler ya da siyaset arşivinin tozlu raflarındaki yerlerini alacaklar.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ