Alexa
Medya Siyaset

Erdoğan’ın ayağına gidip icazet alan CHP’li kim?

Erdoğan’ın ayağına gidip icazet alan CHP’li kim?

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın ‘Müthiş bir haber!’ başlığı ile yayınlanan bugünkü yazısı gündeme bomba gibi düştü.Rahmi Turan Saray’a yakın bir kaynağa dayandırdığı yazısında; CHP’li çok önemli bir ismin Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ile görüştüğünü Erdoğan’ın CHP’li bu isme, “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP Genel Başkanı olman gerekir. Düşün, karar ver. Memleketin iyiliği için bu gerekli. Ben de yardımcı olurum!” ifade etti. Yazının yayınlanmasının ardından siyasi kulisler bu iddia ile çalkalandı.

Rahmi Turan yazısında “Külliye’ye, yani Saray’a yakın haber kaynağım bana önemli bir CHP’linin adını söyledi. Ben de bunu sormak için o kişiyi aradım fakat tüm çabalarıma rağmen ulaşamadım.Onayını almadığım için de hiçbir isim açıklamıyorum.” ifadelerini kullandı.

CHP’den  Rahmi Turan’ın yazısına ilk tepki ise Muharrem İnce’den geldi. İnce , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “CHP Genel Başkanını özgür iradeli kurultay delegeleri seçer, Saray CHP’ye müdahale edemez. Sözcü Gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın yazısında isim vermeden belirttiği kişi ortaya çıkmalıdır. Çıkmıyorsa Saray kapılarında CHP Genel Başkanlığı kovalayan o ismi Rahmi Turan açıklamalıdır.” dedi.

O İSİM İLHAN KESİCİ’Mİ?

Ankara siyaset kulislerinden bu ismin kim olduğu tartışılırken,AKP’ye yakınlığı ile bilinen bir gazetecinin Erdoğan ile görüşen kişinin Süleyman Demirel’in damadı da olan merkez sağa yakınlığı ile bilinen CHP Milletvekili İlhan Kesici olduğunu iddia etti.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ