Alexa
Medya Siyaset

Eski Devlet Bakanı Önay Alpago :Hukuk Siyasetin Sopası Haline Getirildi

Eski Devlet Bakanı Önay Alpago :Hukuk Siyasetin Sopası Haline Getirildi

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 6 Mayıs’ta İstanbul seçimlerinin yenilenmesi,ve seçilmiş İBB Başkanı Ekrem İmanoğlun’nun mazbatasının iptali yönünde aldığı yanlı,skandal karara her kesimden tepkiler gelmeye devam ediyor.

YSK’nın almış olduğu bu skandal karara  bir tepkide İstanbul Dayanışma Platformu başkanı ve Devlet eski bakanı Önay Alpago’dan geldi.Alpago yaptığı basın açıklamasında  “Bu kararın altına imza atanlar, tarih boyunca millet iradesini gasp etmenin ayıbıyla anılacaklardır” ifadelerini kullandı.

Önay Alpago imzasıyla yayınlanan İstanbul Dayanışma Platformunun  basın açıklaması şöyle:

“6 Mayıs 2019 günü verilen YSK kararı; hukuka ve demokrasiye indirilmiş ağır bir darbedir.Seçimlerin iptali için yeterli ve inandırıcı hiçbir gerekçe ve delil bulamayanlar, YSK dan adeta yardım istemişler,”bizim bulamadığımız birşeyleri bulun” demişlerdir.Sonuçta siyasi otorite, bu seçimlerin iptali için emredici iradesini ortaya koymuş ve seçim iptal edilmiştir.İptal kararı ile milletin iradesi, devletin iradesi ile yok sayılmıştır. Sandıkta kazanılan seçim, masada kaybettirilmiştir. Hukuk siyasetin sopası haline getirilmiş, demokrasi ağır darbe almıştır. Bu kararın altına imza atanlar, tarih boyunca millet iradesini gasp etmenin ayıbıyla anılacaklardır.”

 

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ