Alexa
Medya Siyaset

Evet Yazıklar Olsun! Ama Kime?

Evet Yazıklar Olsun! Ama Kime?

“Cumhurbaşkanına hakaret suçu” işlediğim gerekçesiyle Alanya Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 11 ay 20 gün hapis cezasına mahkûm edilmiştim. Sayın mahkeme bu cezayı da ertelememişti!

Antalya Bölge Adalet (İstinaf) Mahkemesine itiraz ettik. Değerli Avukat arkadaşlarım Sayın Sibel Hasdemir ve Sayın Fikret İlkiz hocamızla 13 Şubat günkü duruşmaya katıldık.
Sayın mahkeme, oy çokluğu ile beraatımıza karar verdi!Bu konuda ve Türk Yargısının içinde bulunduğu içler acısı durumu sizlerle ilerde paylaşacağım! Şimdilik söyleyeceğim şudur;
Sağlam durun, postu deldirmeyin, haksızlık karşısında mücadele gücünüzden asla vaz geçmeyin!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti nedir?

Bir hukuk devletidir. Kaynağını anayasadan almadığı bir yetkiyi kimse kullanamaz. Kullanmaya kalkan suç işler. Bu suçun hesabı da er geç ama mutlaka sorulur. Devleti yöneten siyasetçilerin kimseye hakaret etmeye hakları yoktur. Tıynetlerinde olmasa dahi, kibar ve insanlara saygı ile hitap etmelidirler.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ne değildir?

Türkiye bir diktatör tarafından yönetilen bir çadır devleti değildir.
Bu ülkede seçilmiş kişiler makamları ne olursa olsun, anayasa ve yasalara uygun davranmak zorundadırlar. Kimse Deli İbrahim veya Çar Deli Petro gibi davranamaz.
Seçimle gelenler, her eylemleri sebebiyle hesap vereceklerdir.
Kullandıkları yetkinin de paranın da silahlı güçlerin sahibi de Türk Milletidir…

Tablo şu;

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 26. Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ’un “Zeytin Dalı harekâtı siyasete alet edilmemelidir” diyen sözü için ne düşündüğünü soran gazeteciye aynen şu yanıtı veriyor;
“Ben bunu az önce duydum ve bir Genelkurmay Başkanından, emekli olsa da böyle bir açıklamayı duymak, bizler için büyük bir talihsizliktir. Bir defa, siyasete alet edildiğini söylemek onun haddine mi? Yazıklar olsun, gereği yapılacak…”

Bu tarz bir devlet yönetimi, yani kimin ne söyleyeceği ne konuşacağına ayar veren bir anlayış hiçbir demokratik yönetimde olmaz. Olsa olsa Ortadoğu’nun ilkel çadır devletlerinde olur…

İlker Başbuğ ne diyor?

“Mehmetçik Suriye’de savaşıyor, canını veriyor. Türk Ordusu bu mücadele içindeyken, Zeytin Dalı operasyonunu, siyasete alet etmeyin. Ordumuzun arkasında kale gibi duralım.”Paşanın dediği bu! Bunun neresi yanlış?

Çocuklarını sahte çürük raporu ile askerlikten kaçıran, Vali kontrolünde 15 gün askercilik oynatan biri, Türk Ordusuna komuta etmiş bir vatansever Atatürkçüyü nasıl anlar ki?

Türk Ordusunu, hayatı boyunca kendi siyasi hedefleri için bir “TEHLİKE” olarak gören, Türk Ordusuna kumpas kurulup kozmik odasına girilmesine izin veren ve bu gizli belgelerin CIA-FETÖ işbirliğinin eline geçmesine neden olan Atatürk düşmanı, FETÖ ile menzilinin aynı olduğunu söyleyen biri, Türk Ordusuna komuta etmiş bir aydını nasıl anlar ki?

Soru şu;

Bir Mehmetçiğin tırnağı, bin tane AKP ilçe kongresine değer mi?
Bu milli mesele AKP kongrelerinin veya tükenmiş Bahçeli’nin güç kazanması için malzeme yapılacak kadar basit bir iş mi?

Yanıt; Elbette ki değildir!
Kim ki bu milli meseleleri siyasi çıkar aracı olarak görüyorsa, kim ki Allah’tan korkmadan, insanlardan utanmadan bu harekâtı “siyasi çıkar” aracı olarak kullanıyorsa ona gerçekten yazıklar olsun…

O zaman beraberce soralım;
Kime yazıklar olsun?
Hiçbir siyasi hesabı olmayan İlker Başbuğ’a mı, yoksa şehit cenazelerinde Mehmetçiğimizin tabutlarına dirsek koyanlara mı?
Karar senin aziz Türk Milleti! Hiç olmazsa Türk Vatanı için canlarını veren bu ana kuzuları kadar cesur olsan, bir kez olsun ayağa kalksan ve doğrunun iyinin güzelin yanında saf tutsan, inan ki gerisi çorap söküğü gibi gelir! Ha gayret…

Sağlık ve başarı dileklerimle 14 Şubat 2018
Rifat Serdaroğlu

Kaynak: https://rifatserdaroglu.com/2018/02/14/evet-yaziklar-olsun-ama-kime/

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Mehmet Ali Aykın dedi ki:

  SN. KILIÇDAROĞLU KENDİNE GEL! BAŞARISIZ OLDUĞUNU ARTIK KABUL ET DE, DÜŞ MİLLETİN SIRTINDAN!

  Bölüm -1
  ( HİÇBİR KOLTUK, HİÇBİR KİŞİYE BAKİ DEĞİLDİR. İNSANLAR BAŞARILI OLDUKLARI VEYA BAŞARILI OLDUKLARINA İNANDIKLARI SÜRECE, KAMUOYU DESTEĞİ ALDIKLARI SÜRECE, YOLLARINA DEVAM EDERLER. EĞER BEKLEDİĞİNİZ BAŞARIYI ELDE EDEMİYORSANIZ, BAŞARISIZ OLUYORSANIZ, ESKİYE ORANLA DAHA DÜŞÜK BİR OY ALIRSANIZ, O ZAMAN KOLTUĞU BIRAKMANIZ GEREKİR. DOĞRU OLAN DA BUDUR)

  BU PASAJ, KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN, TAKVİM GAZETESİ YAZARI BEKİR HAZAR’A, 2011 SEÇİM ÖNCESİ VERDİĞİ RÖPORTAJDAN ALINMIŞTIR.

  Sn. Arkadaşlarım! Lütfen bu başlığı okuduktan sonra, aşağıdaki tabloyu birlikte inceleyelim. 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonraki süreçte, politik arenada yaşanan kargaşanın ardından, 1 Kasım genel seçimleri yapılıyor. Bu seçimde MHP ve HDP oy kaybına uğruyor. Bu iki partinin kaybettiği toplam oy oranı, %6.75 dir

  Bu %6.75’lik oy, Doğu kökenli seçmenlerle, milliyetçi seçmenlere aittir. Bu oyların tamamını AKP aldıktan başka; diğer partilerden de %2’ye yakın aldığı oyla, toplam %8.62 oy alıp seçimden zaferle çıkıyor.

  Bu oy furyasından, CHP’nin payına ise, sadece %0,4’lük bir pay düşüyor. Yüzde bir bile değil.

  Bu yağmadan, bu talandan AKP %8.62 pay alırken; ancak %0,4 pay alan ve bu fırsatı lehine çeviremeyen CHP kadrosu ve onun genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nasıl başarılı oluyor ki, halen o koltukta oturuyor. Atatürk cumhuriyetinin, var oluşunu belirleyecek olan ilk genel seçimde, Kemal Kılıçdaroğlu’nun ağlayarak istifa ettiğini ve genel merkez binasını yuhalar arasında terk ettiğini, şimdiden görür gibi oluyorum.

  Daha ağır sözler hak ettiler de –suç teşkil edeceğinden- söyleyemiyorum. Ancak tarih, başta K. Kılıçdaroğlu ve ona oy veren delegeleri, çok ağır suçlarla itham edecek; ama ne yazık ki, iş işten geçmiş olacaktır.

  7 Haziran 2015 Genel Seçim sonuçları :

  Partiler Oy Oranı Aldığı Oy

  AKP %40.87 18. 864. 000
  CHP %24.95 11.518. 000
  MHP %16.29 7.520. 000
  HDP %13.12 6. 057. 000

  MHP ve HDP’nin toplam oy oranı : %29.41

  1 Kasım 2015 Genel Seçim Sonuçları :

  Partiler Oy Oranı Aldığı Oy
  AKP %49.49 23. 673. 000
  CHP %24.95 12.109. 000
  MHP %11.90 5.691. 000
  HDP %10.76 5.145. 000

  MHP ve HDP’nin toplam oy oranı : % 22.66

  1 Kasım Seçimlerinde 4 partinin oy oran kaybı
  ve kazancı :
  MHP ve HDP’nin toplam oy oranı kaybı:%6.75
  AKP’nin oy oranı kazancı……………….%8.62
  (AKP diğer partilerden de oy almıştır)
  CHP’nin oy oranı kazancı………………%04

  Devam edecek

 2. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

  Ağzına sağlık sevgili SERDAROĞLU. Antalya’daki üstün başarını en candan duygularla kutluyorum. Çok değerli ve üstün komutan Başbuğ Paşa’ya ise derin saygılar ve en iyi dilekler.

 3. İsmet KULAKSIZ dedi ki:

  Tebrik ediyorum sizin gibi sağ duyulu, cesur ve iyi analiz kabiliyeti olan aydınlar lazım bize. Yolunuz açık olsun.

BİR YORUM YAZ