Alexa
Medya Siyaset

FETÖ’nün Siyasi Ayağı Neden Araştırılmıyor?

FETÖ’nün Siyasi Ayağı Neden Araştırılmıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan “Adalet çizgisinden sapan toplumların devletlerin yıkılışı mukadder” demiş; doğru demiş.

Mülkün temeli de adalet değil mi?

Bu konu üzerinde biraz durmakta fayda var. Pek çok konuda adaletsiz,çifte standartlı yapılan icraatları görmek mümkün ama ben bu yazımda Fetö ile mücadeledeki çifte standartlara temas etmek istiyorum.

Söz gelimi Fethullah Gülen’in bankası olarak bilinen Bank Asya’ya okul taksidi yatıran ve cemaatin açtığı okullara çocuğunu gönderen bazı vatandaşlarımızın kamudaki görevinden KHK ile ihraç edildiği hatta bazen tutuklanıp hüküm giydiği kamuoyumuzun malumudur.

Hal böyle iken bu banka ve okulların açılış töreninde kim/kimler bulundu?

Bu kuruluşlar yasal olduğuna göre bunlara AKP Hükümetleri müsaade etmedi mi?..

Türkçe olimpiyatı için para bastırılmadı mı?

Türkçe Olimpiyatlarına nerdeyse bütün devlet erkanı katılmadı mı?

Fetö okullarına öğrenci gönderen vatandaş cezalandırılırken siyasilere aynı kıstasın uygulandığı söylenebilir mi?

Bu çifte standart değil mi?!,.

Birkaç tipik misal vermek yararlı olur kanaatindeyim. 15 Temmuz hain Darbe teşebbüsü liderlerinden Mehmet Dişli’nin Kardeşi Şaban Dişli’nin Lahey Büyük Elçisi olarak atandığı nasıl izah edilir? Yine Bekir Pakdemirli Tarım Bakanı olarak atandı Kardeşi Fetö’den tutuklu iken.Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.FG ‘yi Pensilyada Ziyaret eden milletvekilleri yeniden milletvekili seçilirken Pensilya’ya gitmeyen FG’yi hiç görmeyen garip vatanlarımızdan bazılarının cezalandırıldığı;pasaportlarına el konulduğu vicdan sahibi herkesin malumudur.

Uzağa gitmeye gerek yok Ankara’yı parsel parsel sattığı iddia edilen eski Ankara Büyük Şehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in FG okul ve yurtlarına arsalar tahsis ettiği hatta İncek’teki bir FG Lisesi’ne Nevin Gökçek adı verildi ama İ.Melih Gökçek ne tutuklandı ne de malına el konuldu.

Yüce Meclis Kürsüsü’den uzun uzun FG ye övgüler düze eski Adalet Bakanı Bekir Buzdağ’a ne yapıldı? Bir Bozdağ mı Reşat Petek ve diğerleri saymakla bitmez.81 ilin 78 ine Emniyet Müdürü atayan,Fetö’cü vali tayinleri yapan kimlerdi?..

Sorulduğunda FG liler Devlete sızdı deniliyor;bu yanlış;17-25 Aralık 2013 te Halk Bank Genel Müdürü’nün evinde ayakkabı kutularında milyon $ ve € lar bulununcaya kadar FG ve Ekibiyle ortaktılar.Sonra “ ne istediniz de vermedik” demediler mi?Türk Ordusu’na kumpas kurulurken çöken Ergenekon ve Balyoz Davalarında kim kimlerle beraberdi?!..

Velhasıl Fetö nün baklavacı,çaycı,börekçi vs.ayakları bulundu lakin Siyasi ayağı bulunamadı.Olan garip vatandaşa oldu.Bu çifte standart ve iki yüzlülük halkımızın vicdanında derin yara açmaya devam ediyor…

Prof.Dr.Ramazan Mirzaoğlu

Prof.Dr.Ramazan Mirzaoğlu

Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi'nde Master, Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü'nde Doktora derecesi aldı. 1980-1981 öğretim yılında Helsinki Teknik Üniversitesinde ( Finlandiya'da) Doktora sonrası araştırmalar yapmıştır. Selçuk Üniversitesi'nde Öğretim Üyeliği, Anabilim Dalı Başkanlığı, Kimya Bölümü Başkanlığı ve Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı yapmıştır. 21. Dönem Kırşehir Milletvekilliği ile 57. T.C. Hükümet'inde denizcilikten sorumlu Devlet Bakanlığı yaptı. Bakanlığının icraatları arasında; İstanbul ve Çanakkale boğazlarının gemi geçiş güvenliğini sağlamayı amaçlayan "Türk Boğazları Gemi Trafik Hizmetleri Sistemi" bulunmaktadır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ