Alexa
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Parçalı Bulutlu
15°C
İzmir
15°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Parçalı Bulutlu
19°C
Pazartesi Parçalı Bulutlu
20°C
Salı Az Bulutlu
24°C
Çarşamba Parçalı Bulutlu
23°C

Filizlenen Umudun Adıdır Akşener

Filizlenen Umudun Adıdır Akşener

Yıllardır hasret kaldığımız heyecanın adıdır Meral Akşener …
Yıllardır gördüğümüz zulmün kurtuluşunun anahtarıdır Meral Akşener …
Yaşayanlar için umut her zaman vardır, umut sadece ölüler için yoktur…
Yaşayanlar için filizlenen umudun adıdır Meral Akşener…
Karanlıktan aydınlığa çıkan yolda Türkiye’nin umudu demir yumruklu kadındır Meral Akşener…

Kimine göre gavur,bize göre ise Cumhuriyetin kalesi İzmir dün Meral ablasını ağırladı.Hem de öyle bir coşku ile ağırladı ki ona güvenenlere umut,düşmanlarına ise korku saldı.

O kadar coşkulu bir kalabalık vardı ki,İzmir uzun zamandır hiçbir siyasetçiyi böyle bağrına basmadı.Üstelik gelenlerin hiç birine döner ekmek-ayran ikram edilmedi,otobüsler tutulup getirilmedi, herkes Meral Akşener liderliğinde ki İYİ partiye inanç ve sevgisiyle  oradaydı,çünkü filizlenen umudun adıydı Akşener !

****

Korku imparatorluğunu sallayan, ortak noktası vatan ve Atatürk olanların umudu Akşener’e özellikle yandaş internet siteleri,gazeteler ve sosyal medya da kiralanmış kalemler tarafından atılan mesnetsiz iftiralara şahit oluyoruz.

Bu iftiraların kimler tarafından nasıl tezgahlandığını amaçlarının ne olduğunu hepimiz biliyoruz.

Bilmeyenler için,bu iftiraların bir kaçına açıklık getirmek gereği hissediyorum.

Diyorlar ki;

-28 Şubat kararlarında askerin karşısında durdu.

Doğru. Meral Akşener İçişleri Bakanı olarak 28 Şubat kararlarına en çok direnen siyasetçilerden biri oldu. Fotoğrafı  doğru okuyanlar için zaman zarfında haklı olduğu da ortaya çıktı. 28 Şubat kararlarının etkisinin bin yıl süreceği iddia edilirken görüldüğü üzere etkisi on yıl bile sürmemiş elde ettiği tüm koltuklara mağdur edebiyatı ile gelen  Erdoğan bu kararları yıllarca kullanmış ve AKP zihniyetini bugünlere taşımıştır.

O nedenle 28 Şubat kararları laik Cumhuriyeti korumak için değil, tam tersi muhafazakar kesimi mağdur gösterip AKP zihniyetini iktidara getirmek için malum güçler tarafından askere dayatılan bir paçavradır.

Geleceği gören Meral Akşener bu kararların karşısında aslan gibi durmuş olsa da askere engel olamamıştır.

-28 Şubat kararları sürecinde askerle işbirliği yapan bürokratları görevden aldı.

Doğrudur. Dönemin Emniyet Genel Müdürü Alaattin Yüksel 28 Şubat kararlarında askere destek verdiği için görevden alındığı halde makamını boşaltmamış ve dönemin İçişleri Bakanı Meral Akşener’e direnmiş, Meral Akşener bir gece Yüksel’in makamına gelip onu bizzat görevden almıştır.

Peki kimdir bu Alaattin Yüksel?

28 Şubat kararları sürecinde askerle işbirliği yapan Yüksel AKP iktidara geldikten sonra gözde bürokrat olmuş, yedi yıl gibi uzun bir süre Antalya valiliği ile ödüllendirilmiş 2010 yılında Ankara valisi olarak atanmış ve yaş haddi nedeni ile 2014 yılında emekli olmuştur.

28 Şubat döneminde emniyet genel müdürü olarak askerin gözdesi ve destekçisi gibi gözüken Yüksel görüldüğü üzere AKP’nin de gözdesi olmayı başarmış bürokratlardan sadece bir tanesidir.

Ve yine Meral Akşener bu konuda da haklı çıkmıştır.

-Ermeni vatandaşlarımıza “Ermeni dölü” dedi…

Doğrudur ama kastettiği Ermeni vatandaşlarımız değildir. Terörist başı bebek katili için “Ermeni dölü” demiştir. .

O dönem Meral Akşener  bir açıklama yaparak “Ben Türkiye’de yaşayan Ermenileri kastetmedim” demiştir

-AKP’ye katıldı…

Doğrudur.4 Temmuz 2001 tarihinde AKP’ ye katılmış ve 4 ay gibi kısa bir sürede Devlet Bahçeli’nin hala göremediği AKP’nin gerçek zihniyetini ve ülkeyi getirmeyi planladığı yüzünü görmüş oluşumdan ayrılmış, bizzat Devlet Bahçeli tarafından MHP’ye davet edilmiş ve bir törenle 2 Kasım 2001’de MHP’ye katılmıştır.

Bahçeli tarafından kendisine baş danışmanlık unvanı verilmiş, gösterdiği üstün çabalar ve başarıları nedeni ile bugün kendisine iftira atan Devlet Bey tarafından önce İstanbul büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterilmiş sonrasında milletvekili yapılmış ve en son Meclis başkan vekilliği görevine üstlenmiştir.

-Gülen Cemaati tarafından destekleniyor…

İşte bakın bu doğru değildir.

Şunun şurasında 4 yıl öncesine kadar Cemaat’le koyun koyuna ülkeyi karanlığa sürükleyen, cemaati kast ederek ne istediler de vermedik diyen Erdoğan ve AKP’yi eleştirdiğimizde bizlere vatan haini diyorlardı.

Devran döndü,menfaatler çakıştı,Erdoğan’la Cemaat arasına kara kedi girdi,ve bizim ezelden beri terör örgütü dediğiz yapılanma 15 Temmuz’da kanlı bir darbe girişimine kalkıştı.

Konu o kadar karmaşık hale geldi ki,Meral Akşener gibi Erdoğan’nın karşısında dik duranlar bizzat Erdoğan ve avaneleri ve de Bahçeli tarafından Cemaatçi ilan edildi.

Şimdi sormak gerekir o avanelere ve  Devlet Bahçeli’ye

-Meral Akşenerin Cemaat’le ilişkisini kanıtlayacak belgeleriniz nelerdir?(Eğer diyorsanız ki Meral Akşener cemaatin düzenlediği Türkçe Olimpiyatlarına katıldı,o zaman doğruyu bilin o toplantıya bizzat Devlet Bahçeli tarafından görevlendirilerek gitmişti.)

-Meral Akşener madem Cemaat’e hizmet ediyor, neden size kral çıplak dediği zamana kadar Cemaatçi olduğunu paylaşmadınız ve partinizden ihraç etmediniz?

Bu iki soruya cevap veremediğiniz taktirde (ki veremezsiniz) sizi iftira atmakla,müfterilikle suçlamamamız için hiçbir sebep yoktur.

Sayın Bahçeli ,sizi neredeyse yarım asırdır tanıyan ülkücü camianın önde gelenlerinden Ömer Ay bir yazısında “Devlet bahçeli asla ülkücü değildir. Tam tersine, ülkücüleri bir birlerine alternatif yaparak guruplaştırmak, dağıtmak, çözülmelerini sağlamak ve MHP’ni “küçük olsun, benim olsun” değil; Türk milliyetçiliğini bloke etmek, iktidar olmasını engellemek ve AKP’ni iktidarda tutmak üzere “özel bir görev” yapmaktadır.” Diyor.

Acaba bu iftiralarınızın nedeni size verilen bu özel görevden kaynaklanıyor olabilir mi?

****

Sonuç olarak; Karanlıktan aydınlığa çıkan yolda Türkiye’nin umudu demir yumruklu kadının etrafında parti gözetmeksizin birleşmek şarttır.
Öyle ya, Yıllardır hasret kaldığımız heyecanın adıdır Meral Akşener…

Yorumlar
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Herkesce ve her bir kelimesiyle aynen ve tamamen paylaşılacak MUHTEŞEM bir önsöz içeren ve sayın AKŞENER’e atılan ve atılmakta olan menfur ve meş’um iftiraları ve bu iftiraların açık ve gizli yapıcılarını, yayıcılarını, taşıyıcılarını, destekcilerini, ücretlendiricilerini ve ödüllendiricilerini teşhir ve tel’in eden HARİKA bir yazı. Sayın Murat SELAM’ı sonsuz teşekkürler, içten sevgiler, derin saygılar ve en iyi dileklerle kutlamak gerek.

    ,