Alexa
Medya Siyaset

Gaye Usluer:Adalet, Adalet, Adalet

Gaye Usluer:Adalet, Adalet, Adalet

Dün Sivas’ta 37 insanı yakan dinci teröristleri koruyan akıl, bugün kafa kesen IŞİD’çileri koruyanlarla aynıdır

Haber | Boran Akdeniz

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Gaye Usluer Sivas Katliamı yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı. Usluer, “ Dün Sivas’ta 37 insanı yakan dinci teröristleri koruyan akıl, bugün kafa kesen IŞİD’çileri koruyanlarla aynıdır” dedi.

Usluer, “Haksızların güçlü, güçlülerin zalim, zalimlerin yöneten olduğu yerde adalet olmaz” diyerek şunları ifade etti:

“2 Temmuz 1993 Madımak katliamının üzerinden tam 24 yıl geçti. Acısı hala taze.  Aslında 2 Temmuz’u yapanlar bugün bizi adaletsizlikleri ile boğmaya çalışanların ta kendileri. Madımak hala yanıyor diyoruz ya işte bu yüzden. Madımak’ta canlarımızı yakanlar, en bariz sanıklar korunurken, avukatları iktidar partisinin sıralarına oturuyor ve planlayıcıları hala ortaya çıkarılmadı. İşte Adaletsizlik bu işte!

Böylesine evrensel bir dava bu ülkede zaman aşımına uğradı!  Hasret Gültekin’in türküleri nasıl ki asla zaman aşımına uğramayacak, yüz yıl sonra bile söylenecekse Sivas katliamı da öyle anlatılacak! Ve Türkiye bu insanlık suçuyla yüzleşmek zorunda kalacak !

Elinde sazından ve sözünden başka hiçbir şeyi olmayan aydınlar, sanatçılar, gençler taşlarla, sopalarla, benzin bidonlarıyla saldıran gerici çeteler tarafından katledildi. Dün Sivas’ta 37 insanı yakan dinci teröristleri koruyan akıl, bugün kafa kesen Işid’çileri koruyanlarla aynıdır. İnsanların üstüne benzin dökmek, yollara gübre dökmekle aynı zihniyettir ve zalimliktir. Bu zulüm sadece insanların değil adaletin de katledilmesidir!

Sivas’taki yangını, tek tek hepimizin ocağına taşıyan bu adaletsiz iktidardan hesap sormadıkça bize rahat yok. Biz bu adalet yürüyüşünde Hızır Paşa’ya boyun eğmeyen Pir Sultan’la, Emperyalist işgali kabullenmeyip bağımsızlık uğruna savaşan Mustafa Kemal Paşa’yla ve memleketin her köşesinden gelen hakkı yenmiş gariplerle birlikte yürüyoruz. Sivas’ı unutmayanlar ve unutmayacaklar olarak, yeni Madımak’lar olmasın diye, haklılar güçlü, güçlüler mazlum, mazlumlar da yöneten olsun diye yürünen yollara, geçilen diyarlara satır satır yazıyoruz; Adalet, Adalet, Adalet…

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ