Alexa
Medya Siyaset

Gazeteci Ahmet Sevinç İYİ Partiden Bursa Milletvekili Aday Adayı Oldu

Gazeteci Ahmet Sevinç İYİ Partiden Bursa Milletvekili Aday Adayı Oldu

24 Haziran erken genel seçiminde milletvekili seçilebilmek için aday adaylığı başvuruları son hızla devam ediyor.

Sitemizde de köşe yazarlığı yapan, sürekli sarı basın kartı sahibi gazeteci Ahmet Sevinç ’de İYİ Partiden Bursa milletvekili olmak için aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Başvurusu sonrası haber merkezimize açıklamada bulunan Ahmet Sevinç :

“43 Yıllık gazeteciyim,43 yıldır aktif siyaset yapıyorum. Adalet Partisinde 1975 yılında Siyasete başladım. DYP’de Bursa – Osmangazi’de 2 dönem ve Nilüfer İlçesinde 1 dönem Yöneticilik yaptım. Bursa’da Merkezde DYP olarak Büyükşehir Belediyesi, Osmangazi Belediyesi, Yıldırım Belediyesi ve Nilüfer Belediyelerini aldığımız ve birlikte yapılan Genel Seçimlerde Bursa’nın çıkaracağı 12 Milletvekilinden 8’ini aldığımız Seçimlerin Seçim İl Koordinasyon Kurulu Başkan Yardımcılığını yaptım. Demokrat Parti Bursa İl Başkan Yardımcılığını yaptım. 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde Bağımsız Türkiye Partisi ile DP’nin birlikte yaptığı İttifakta Koordinasyon ve Organizasyon görevi üstlendim. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ın Bursa Milletvekili adayı olduğu dönemde iki Partinin Seçimlerde Basın ve Propaganda işlerini organize ettim. Demokrat Parti’de şimdiki Genel Başkan Gültekin Uysal’ın Genel Kurulda Seçildiği Seçimde Demokrat Parti Yüksek Haysiyet Divanı Başkanlığına seçildim ve 3 yıl DP Genel Merkezinde YHD başkanlığı yaptım. Bursa Gazeteciler Kooperatifi Başkanıyım.

Meral Akşener’in MHP Genel başkan adaylığı sürecinde ve sonrasında partileşme öncesi süreçte özellikle merkez sağ kökenli siyasetçi ve seçmenlerin yeni oluşumda yer almaları konusunda çeşitli şehirlerde çalışmalar yaptım.” Diyerek 24 Haziran seçimlerine İYİ Partiden milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Ahmet Sevinç Kimdir. 
Gazeteciliğe 1975 yılında ailesine ait Hürses Gazetesinde muhabirlikle başladı, daha sonra Milletindir Hakimiyet gazetesinde idare müdürlüğü yaptı,Ulusal olarak yayınlanmakta olan Dünya Gazetesinin Bursa temsilciliğini yaptı, Bursaspor Dergisi yazı işleri müdürlüğünü yaptı, Uludağ Gazetesinde Spor, Siyaset ve Ekonomi konularında köşe yazıları yazdı, Bursa’nın Sesi gazetesinde köşe yazıları yazdı,Bursa Haber Gazetesi yazı işleri müdürlüğü yaptı, Yenimesaj Gazetesinde köşe yazıları yazdı, KÖY TV yorumcusudur, 40 yılı aşkın bir süredir sarı basın kartına sahip olup sürekli sarı basın kartı sahibidir , Basın Konseyi ve Bursa Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ