Alexa
Medya Siyaset

Gazeteci Yazar Nihan Ertem’in Yeni Kitabı “Karda Açan Çiçek’ler” Çıktı

Gazeteci Yazar Nihan Ertem’in Yeni Kitabı “Karda Açan Çiçek’ler” Çıktı

İlk kitabı Mozaik ile ses getiren İzmirli Gazeteci, Yazar Nihan Ertem’in yeni kitabı “Karda Açan Çiçek’ler” okuyucusuyla buluştu.

Kitap ekonomik krizin tırmandığı bir ülkede, işten çıkarılan bir gazetecinin Türkiye’nin yedi bölgesinden yedi genç kızın hayatına tanıklık etmesini konu alıyor . “Karda Açan Çiçekler”, trajik hayat öykülerinin başarı hikayelerine nasıl dönüşebildiğini anlatıyor.

En önemlisi de, genç kadınların toplumdaki mücadelesini ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” eğitimi için birey olarak neler yapılması gerektiğine dikkat çekiyor. “Karda Açan Çiçekler”, gerçek yaşam öykülerinden derlenerek, okuyucuya zoru başarabilmenin anahtarını veriyor.

Yazar Nihan Ertem haber merkezimize yaptığı açıklamada yeni kitabı “Karda Açan Çiçek’ler” in 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde çıktığını belirterek,kitap “Tüm kadınlara ve kadına değer veren erkeklere hediyem olsun” ifadelerini kullandı.

Kitabın Basın Bülteninden:

“Türk toplumunda “Kadınlar çiçektir” diye bir benzetme vardır, bilirsiniz. Ancak çelişkili olarak toplum genelinde kadınlara çiçekmiş gibi davranıldığı çok ender değil midir? Genelde her konuda olduğu gibi burada da sözde olanı uygulamaya geçirememişiz. Bizler çocukluktan ilk gençlik yıllarımıza, gençliğimizden yetişkin yaşlarımıza kadar olan süreçte kadının hep ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüğü ve öyle muamele edildiği bir ülkede yaşayarak bugünlere geldik. İlk olarak buna kendi annelerimizin hayatında tanık olduk.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ