Alexa
Medya Siyaset

Geç de olsa Uyananlara Selam Olsun | Halit İşçi

Geç de olsa Uyananlara Selam Olsun | Halit İşçi

Köşe Yazıları | Halit İşçi

Kemal Kılıçdaroğlu üç gün önce tabanında sesine kulak vererek Adalet İçin Ankara’dan İstanbul’a uzun bir yürüyüş başlattı.

Haklı ve çok geç kalınmış bir yürüyüştü aslında başlatılan.

Bu yürüyüş aslında Ergenekon, Balyoz kumpaslarıyla Türk Silahlı Kuvvetleri tarumar edilirken, ülkemizin Vatansever Askerleri esaret altına alınırken başlamalıydı.

Bu yürüyüş açılım adı altında PKK teröristlerinin ayağına özel çadır mahkemeleri gönderildiğinde başlamalıydı.

Bu yürüyüş Barzani’nin Peşmergelerinin Anayasa hiçe sayılırcasına Türk topraklarından silahlarıyla geçirilip YPG teröristlerine yardıma gönderildiğinde başlamalıydı.

Bu yürüyüş birileri “valilerimiz verdiğimiz talimatlar gereği PKK teröristlerine dokunmuyordu” itirafı geldiğinde her gün onlarca şehit haberi gelirken başlamalıydı.

Bu yürüyüş ABD nin Türkiye Cumhuriyeti Devletini darbeyle çökertmeye çalıştığında ABD ye açılan üslerimizin kapatılması için başlamalıydı.

Bu yürüyüş aslında referandum akşamı yasalarımız yok sayıldığında YSK önünde başlamalı ve o kanunları, Anayasayı yok sayan hukuksuz karar düzeltilene kadar da YSK önünde bekleyerek devam etmeliydi.

Bu yürüyüş aslında Mustafa Armağan gibi kendini bilmezlerin Atatürk’e hakaret ettiklerinde ve bu hakaretlerin cezasız kaldığında başlamalıydı.

O zaman toplumda “CHP kendi Milletvekili tutuklandığı için yürüyor algısı da oluşmazdı”.

Geç oldu ama sonunda oldu.

Gelelim bugüne.

AKP iktidarı henüz olayın şokunda ve ne yapacağını şaşırmış bir vaziyette. Engellemeye kalksa tepkinin daha da aratacağının farkında ve şu an için sadece izlemek, elinden geldiği kadar da bu yürüyüşü ikinci plana atmak için çaba sarf etmekte.

Tam da bu sırada Hasan Cemal beliriyor “Adalet” arıyormuş.

Hangi Hasan Cemal mi?

Demokrasi kisvesi altında “Türk Ordusuna kurulan Kumpaslarda en ön saflarda yer alan Hasan Cemal”.

Ben lafı kıvırmadan söyleyeyim; orada yürüyen herkes kendince Adalet arıyor ama Hasan Cemal oraya geldiyse sadece ve sadece bu haklı yürüyüşü sabote etmeye gelmiştir.

Gezi direnişi başladığın gün de ” aman aranıza bu haklı direnişe zarar verecek şahısları sokmayın ” diye uyarmıştım.

Bugün de aynı uyarıyı yapıyorum.

Adalet için çıkılan bu yolda Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında SAADET Partililer, VATAN Partililer, Meral Akşener, Ümit Özdağ gibi gerçek Ülkücüler, Türkiye Cumhuriyetinin bölünmez bütünlüğünden yana olanlar olmalı. Toplumun tepkisini çekecek insanlar kesinlikle bu haklı yürüyüşe sokulmamalı.

Ağızdan çıkacak her söze dikkat edilmeli ki elinde muazzam medya gücü olan iktidarın eline koz verilmemeli.

Kısacası bu haklı yürüyüşe zarar verecek her türlü sözden ve eylemden kaçınılmalı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi  “Uyuyan milletler ya ölür, ya da köle olarak uyanır.”

Halit İşçi

Halit İşçi

1 Ocak 1973 tarihinde Adana’nın Yüreğir ilçesine bağlı Cumhuriyet mahallesinde dünyaya gelmişim. İlk, orta, lise öğrenimi mi Adana'da tamamladıktan sonra erken yaşta çalışma hayatına atılmış olmamdan dolayı yüksek öğretime ara verdim ve İncirlik Hava Üssü'nde ABD Silahlı kuvvetler bünyesinde bulunan AAFES (Army&Air Force Exchange Service) adlı birimde çalışmaya başladım. İşim gereği başta Türkiye ve Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde bulunan askeri üslerde belli süreler görev yaptım. 2007 yılında geçici olarak gönderildiğim Romanya'nın Köstence ili sınırları içerisinde bulunan Mihail Kogalniceaunu hava üssünde iki yıl çalıştıktan sonra ABD Ordusuna bağlı CİD (Criminal Investigation Command) bölümüne kimliği belirsiz kişiler tarafından yapılan asılsız ihbarlar üzerine istifa ettim. Soruşturmalar sonrasında,ihbarların asılsız çıkması ardından özel bir şirket kurdum ve o günden beri firma olarak ABD ve NATO ya Nakliye ve Vinç hizmetleri vermekteyiz. Hobi olarak ta birikimlerimi sosyal medya'da paylaşıyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ