Alexa
Medya Siyaset

Gerçekler (2)

Gerçekler (2)

Lütfen, iyice düşünüp, geçmiş 17 yılı değerlendirip, öyle yanıt verir misiniz?

Bugün AKP Genel Başkanı, Anayasaya aykırı yazılı bir emir verse, (örneğin, TBMM’den yetki almadan Suriye ile savaş ilan etse) bu kanunsuz emre direnecek Parlamento, Medya, Genelkurmay Karargahı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Yüksek Yargı, Baro, Sendika, Üniversite ve Vali var mı?

Var mı, “Efendim bu verdiğiniz emir kanunsuzdur ve Türk Milletinin aleyhinedir. Bu emri uygulamam mümkün değildir” diyecek bir vatan evladı?

Peki, Türk Askerine “Eşşek”,Atatürk’e Ayyaş,Erdoğan’a Allah dendiğinde susan ve en ufak bir tepki göstermeyen Türk Milleti, böyle bir kanunsuz emre karşı meydanlara çıkar da “Yapamazsınız” diye demokratik tepkisini gösterir mi?

Gerçekte bu görev, muhalefet partilerinindir. Türk Milletine doğruları anlatacak, gerekiyorsa önüne düşüp canını ortaya koyacak muhalefet liderleri var mı?YSK’nın önünden kaçanları unuttuk mu?

Bu günleri 100 yıl öncesinden görüp Türk Gençliğini uyaran Büyük Atatürk’ün Türk Gençliğine seslenişi, unutuldu mu? Yok mu sayılıyor?

Değerli Okurlar;
Bir imkan olsa da bu yazılanları, televizyonlarda AKP yetkilileri ile tartışabilsek!
AKP’ye direnmek ve onu demokratik yolla iktidardan indirmek artık farz haline gelmiştir.
Sizlere 4 örnek vermek isterim;
-AKP, Anayasa Mahkemesi tarafından “İrticai faaliyetlerin odağı olduğu” tespit edilen ve 11 üyenin 10 tanesinin oyuyla para cezasına mahkûm edilmiş SABIKALI BİR PARTİDİR. (Bir karşı oy, şimdi Huber Apo ile parti kurmaya çalışan, İBDA-C dergilerinin Ankara sorumlusu Haşim Kılıç’ın oyudur.)

-15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrası çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamelerin tamamına yakını,süresinde TBMM’ye gönderilip yasalaşmamış ve kadük olmuştur. Halen komisyonlarda bekleyen KHK vardır.
AKP, bu tutumuyla hem Anayasa Md. 121’i, hem de TBMM İçtüzük Md. 128’i ihlal etmiştir.

-Bütçe yapma hakkı TBMM’nindir. Bu hak devredilemez, çiğnenemez.
(Anayasa Md. 161) AKP, TBMM’nin kendisine verdiği borçlanma limitini temmuz ayı sonu itibariyle aşmıştır.AKP, TBMM’den ilave borçlanma için yetki almamıştır. Devletin Ağustos başı itibarıyla yaptığı borçlanmaların tamamı kanunsuzdur.

-Devlet, yetkisiz belgesiz bir kuruş harcayamaz ve para kabul edemez.
AKP, Suriyeli kaçkınlara 40 MİLYAR DOLAR para harcadık, diyor.
Bu paranın nerelerden geldiği, devletin hangi faslından ve hangi yetkiye dayanarak harcandığı, belgeleri TBMM ve Türk Milleti tarafından bilinmemektedir. Türk Devleti, Kurtuluş Savaşı sırasında bile yapılan harcamaların hesabını TBMM’ne vermiştir. AKP uygulaması suçtur ve rezalettir.

Sadece bu dört olay, demokratik bir ülkede hükümetin görevden alınması, yargılanması ve sorumluların mahkûm edilmesi için yeterli sebeptir.
Bunların üstüne “Rüşvet almak” “yolsuzluk yapmak” gibi ağır suçlardan dolayı aklanmamış ve görevinden alınmış kişileri T.C Devletinin Büyükelçisi olarak atamak, Türk Tarihine yüz karası olarak geçecek bir hakarettir.

Değerli Okurlar;
Bu yazılar AKP’ye karşıtlığımızın bir sonucu değildir.
Keşke AKP, Anayasal çizgide çağdaş ve şeffaf bir yönetim sergileseydi de, bizler onları alkışlayabilseydik!
Fakat, Türk Milletinden emaneti alıp, sonrada emanete ihanet eden kim olursa olsun, elbette ki sorgulanacaktır.

İki gündür, yaşadığımız gerçekleri yazıp insanları uyandırmaya, ülkeye sahip çıkmaya gayret ediyoruz.
İzninizle yarın ne yapmamız gerektiğini ve Çoban Ateşi Gönüllüleri olarak neler yaptığımızı sizlerle paylaşmak isteriz.

Not;Gerçekler (1) adlı dünkü yazımda Sayın Günal Ölçer’in raporundan yararlandım. Kendisine ve ekibine teşekkür ederim…

Sağlık ve başarı dileklerimle 22 Ağustos 2019
Rifat Serdaroğlu
rifatserdaroglu@gmail.com

YAZIYI ERHAN GÖKAY AKSOY’UN SESLENDİRMESİYLE DE DİNLEYEBİLİRSİNİZ

YAZININ İLK BÖLÜMÜNÜ OKUMAK İÇİN LÜTFEN GÖRSELİ TIKLAYINIZ

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. GÖNÜL PINAR ATACI dedi ki:

    Baştan sıona NESNEL, MUHTEŞEM ve MÜKEMMEL bir teşhir. Eline, diline, kalbine ve kalemine sağlık sevgili SERDAROĞLU. Şahsen SANA, herkesce sabırsızlıkla beklenen ÇAH’a ve çok değerli MEDYA SİYASET’e ben Gönül’den özel sevgiler, saygılar, en iyi dilekler.

BİR YORUM YAZ