Alexa
Medya Siyaset

Günay-dııın

Günay-dııın

Sizlere, tüm ömrünü sol ideolojiye hizmetle geçirmiş, oradan Siyasal İslamcı-İhvancı aşırı sağ bir partiye savrulmuş birinin, Ertuğrul Günay’ın iki açıklamasını sunacağım.

Önce zikzak ustasını tanıyalım!
Günay 71 yaşında. 1992-1994 yıllarında CHP Genel Sekreterliği yaptı.
(CHP’de Genel Sekreterlik 2. Adam demektir)
1994 Yerel Seçimlerinde İstanbul Belediye Başkan adayı oldu. %1,4 oy aldı.
1999 seçimleri öncesi CHP Genel Başkanlığına aday oldu, kaybetti.
2004 yılında, Ordu’da DSP adayını desteklediği için, CHP’den atıldı.
2007 yılında AKP’ye geçti ve 5,5 yıl Turizm Bakanlığı yaptı.
27 Aralık 2013 yılında AKP’den ayrıldı…

Günay, şimdi Ali Babacan ile çalışıyor.
Günay ilk demecinde şunları söyledi; “Ali Babacan’ın yaptığı toplantılara katılıyorum. Onu seviyor ve beğeniyorum. Ali Babacan 5’li kurulun sözcüsü olacak.”

Babacan’a mı yoksa Günay’a mı acıyalım bilemedim.
Biri ülke ekonomisini İngiliz tefecilerine soydurttu, diğeri 5,5 yıl Bakanlığı boyunca ağzını açmadı.
Tüm yolsuzluk olaylarında, Cumhuriyetin değerlerine yapılan her aşağılık saldırıda sindiler, saklandılar, sustular. Şimdi “biz yeniyiz, yepyeniyiz, yepyepyeniyiz, cedit yeniyiz” diye konuşup, Bizleri salak yerine koyuyorlar!

Günay’ın ikinci demeci çok daha ilginç!
Ülkede demokratik rejimi çökerten 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan referandum sonuçlarında hile yapıldığını iddia etti.
Günay, katıldığı bir TV programında; “Ben 16 Nisan referandumunda da tıpkı bu Mart seçimleri gibi, Haziran seçimleri gibi bir sonuç çıktığına inanmıyorum. Türkiye çapında evet çıktı denildi. Rakam açıklanmadı. Oran açıklanmadı” ifadelerini kullandı.

İşte yazının başlığı bu açıklama nedeniyle ortaya çıktı!
Siz, AKP Genel Başkanının kabinesinde 5,5 yıl çalışacaksınız.
Lâik Cumhuriyete vurulan her darbeyi sessizce izleyip, dolaylı olarak destekleyeceksiniz.Tarihin en büyük hırsızlık ve soygunları sizin gözünüzün önünde yapılacak.
Bakanlar Kurulu kararıyla, ihalesiz işlerin dağıtımlarına imza koyacaksınız.
Şimdi de Türkiye’yi uluslararası tefecilere muhtaç edip, herkesi boğazına kadar borca sokanlarla,Türk Milletini yeniden kandırmaya çalışacaksınız!

Size söyleyecek tek sözümüz olur, Sayın Günay;Günay-dııın!

Değerli Okurlar
Çoban Ateşi gümbür-gümbür geliyor. Her gün ülkemizin dört yanından katılım mesajları akıyor. Atatürk ilke ve devrimlerini sahiplenen, onun düşüncelerine katılan ve uygulanıp Türk Devletinin kuruluş değerlerine döndürülmesini kendisine ilke edinen Çoban Ateşine Türk Milleti sahip çıkıyor.

Türk Milletine sözümüz var;
Kim Atatürk Cumhuriyetine saldırdı ise, kim bu saldırıları gördüğü halde karşı koymadıysa,kim Türk Milletinin tek kuruşunu haksız olarak yediyse, kim maaş aldığı Türk Devletini korumayıp haram havuzlarında yüzdü ise, kim üstündeki üniformanın Atatürk’ün üniforması olduğunu unutup, Atatürk’e küfreden yobazların ayağına kadar gitti ise, tümünü Türk Yargısına gönderip yargılatacağız.

Ne Mutlu Türküm Diyene ve Sözünden Dönmeyene…

YAZIYI ERHAN GÖKAY AKSOY’UN SESLENDİRMESİYLE DE DİNLEYEBİLİRSİNİZ

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı.Çoban Ateşi Hareketi Genel Başkanlığını yürütmektedir.Evli ve 2 çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ali Vedat Oygür dedi ki:

    Gül-Babacan doğrudan Kraliçe’nin has adamlarıdır; İngiliz talimatı dışında adım atmazlar. Davutoğlu, ustası (!) olduğu “Stratejik Derinlik” için zamanında yaptıklarını, Suriye’yi ve dolayısıyla ülkemizi nasıl ateşler içinde bıraktığını unutarak kendi başına siyasete soyunmaktadır. Günay ise yaptığı kötülüklerin cezasından kurtulmak amacıyla yalpalamaktadır, yüz bulsa gelip Chp’ye bile girer. Eğer güzel yurdumun insanı bu zararlıların yine de peşinden giderse, yapılması gereken çok iş var demektir.

BİR YORUM YAZ