Alexa
Medya Siyaset

Güzel Yarınlar İçin Yeniden

Güzel Yarınlar İçin Yeniden

Tasada ve kıvançta birlik olmaktır kalabalıkları millet aşamasına taşıyan yolun ilk adımı.

Lisan üzre inşa edilen kültür ortaklığı içerisinde gelişirken insanlık,  tasasında ve kıvancında ortaklaşa sevgi saygı ve dayanışma içerisinde olarak yaşamaya başlayınca millet aşamasına yelken açar ve devletini örgütler.

23 Nisan ve 19 Mayıs tarihimizin mihenk taşları çimentosudur..

2002 yılından beridir, bile isteye kıvanç ve tasa birlikteliklerimizi unutturmaya çalışan bir sinsi politika var.

Çocuklarımızı yormayalım safsatasını bahane ederek 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlanmasını askıya alarak başladılar ve her ne hal hikmetse her 23 Nisan haftasında rahatsızlanıverdiler.

Halk hekimliği anlamını da içeren Lokman Hekimliğin bu rahatsızlığa teşhisi, derin maraz ve asabiyet  olmasına karşın, gericiliğin millet-milliyet düşmanı tıp küçük kulak iltihaplanması diye abuk bir teşhisle 1 haftalık yataklı tedavi ön gördü.

Ve bu teşhis öyle bir teşhisti ki 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk bayramına katılmayı engellerken bilmem hangi Arap şeyhinin sınır ötesi doğum gününe katılmayı da tedavinin şartı olarak gösteriyordu.

Biz bize bağlayan ortaklaştığımız, birbirimize sarılarak paylaştığımız, paylaştıkça güçlendiğimiz. kıvançlı ve tasalı  her günümüzü  ve her olayı unutmak ve unutturmak istediler.

Milleti yüzlerce yıl geriye taşıyıp ümmet haline getirmek istediler ve uyguladılar.

23 Nisan’dan 29 Ekim Cumhuriyet bayramına kadar asaplarını bozan ve unutturmaya çalıştıkları her ortak kıvancımızı yeniden okullarımızın hayatına sokmak için gün bu gündür.

Milletin kalbinden atamadıkları o mutlu günlerin okullarımızda çocuklarımız ve gençlerimiz tarafından yeniden büyük çoşku ile kutlanmaya başlanması ile birlik ve beraberliğimiz yeniden kenetlenmeye dönüştürmek verilecek her bir oy ile olasıdır

Cumhur Deliceırmak

Cumhur Deliceırmak

1951 Lefkoşa doğumlu Çeşitli Kıbrıs gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Radyo TV programları var. Resim heykel sanatçısı şair. İstanbul Devlet Güzel Sanatlar akademisinde okudu.1968-71 yılları arasında Kıbrıs Türk direniş hareketinde mücahitlik yaptı. Cumhur Deliceırmak evli ve iki çocuk babasıdır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

    Çok özlü ve anlamlı ulusal önemli ve toplumsal değerli bir analiz ve çağrı. Sağolun varolun çok değerli hocamız
    Prof.DELİCEIRMAK.

BİR YORUM YAZ