Alexa
Medya Siyaset

Hablemitoğlu:Şiddet,insana ya da hayvana uygulandığında farklı değerlendirilecek bir eylem değildir

İYİ Parti İzmir 2.Bölge Milletvekili Adayı Şengül Hablemitoğlu :İYİ’ler sustukça kötülük büyür. Kötülük özgür kaldıkça, İYİ’ler tutsak olur. Bunu yaşayan ülke iflah olmaz. Umudu yeşertmeye, umudu koruyup kollamaya çalıştıkça kötülük semiriyor. Neden böyle hiç düşündünüz mü? Neden böyle?

Hablemitoğlu:Şiddet,insana ya da hayvana uygulandığında farklı değerlendirilecek bir eylem değildir

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde ormanlık alanda bacakları kesilmiş halde bulunan ve İstanbul’da ameliyat edilen ancak tüm çabalara rağmen kurtarılamayan yavru köpek tüm ülkeyi üzüntüye boğdu.

Ameliyatı gerçekleştiren Veteriner Doktor Berktuğ Çiftçi yaptığı açıklamada  küçük köpek üzerindeki  yaraların  kesici bir alet ile  düz kesikler şeklinde oluştuğunu kemikleri kırabilecek tarzda balta olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu belirterek bu canice davranışın insan tarafından yapıldığını gösterdiğini söyledi.

Yaşanan bu üzücü olay sonrası açıklamalarda bulunan İYİ Parti İzmir 2.Bölge milletvekili adayı Prof.Dr. Şengül Hablemitoğlu üzüntüsünü dile getirerek “Şiddet, insana ya da hayvana uygulandığında farklı değerlendirilecek bir eylem değildir.” dedi.

Şengül Hablemitoğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Buradan ve her yerden söz veriyorum Yasa yeterli değil, hayvanlara eziyet etmenin ceza yasamızda yer alması için var gücümle çalışacağım.

Bir cana bunu yapan diğer tüm canlılar için de tehlikelidir. Çözümü caydırıcı ağır cezalardır ve/veya rehabilitasyondur. Rehabilitasyon deyince genellikle besleyelim mi diyorlar. Ancak, amacımız hukuk devleti olmak, hukuk devleti kalmaktır.

Bu konuda önemli bir bilgi; hayvanlara zarar verenler her zaman insanlara zarar vermeyebilirler. Ancak, insanlara yönelik şiddet ve işkence uygulayanlar genellikle buna hayvanlara zarar vermekle başlarlar. Bu durumda, çocukların yetiştirildiği ortam, vicdan gelişimi önemlidir.

Şiddet, insana ya da hayvana uygulandığında farklı değerlendirilecek bir eylem değildir. Bu nedenle hukuk buna göre tavır almalıdır. Ayrıca unutmayalım, yönü ve hedefi ne olursa olsun şiddet öğrenilen bir davranıştır…”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ