Alexa
Medya Siyaset

Hamurkâr Hamuru Fazla Karmış!

Serdaroğlu, burası Ortadoğu ! Kimin eli kimin cebinde anlamak mümkün değil.Büyük Atatürk’ün dediği gibi burası tam bir bataklık. Akıllı devlet adamlarımız‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ prensibine uygun hareket etmelidir!”

Hamurkâr Hamuru Fazla Karmış!

Hikâye bu ya, inanıp inanmamak size kalmış!
Tanrı insanı yarattıktan çoook sonra, insanlar ne alemdeler ne yaparlar diye merak etmiş vemeleklerinden birini yeryüzüne göndermiş.
Melek geri dönünce Tanrı’ya insanların isteğini şöyle aktarmış;
“Kulların hallerinden memnunlar. Yalnız bir yerden bir yere giderken sıkıntı çekiyorlar. Tanrıdan dileğimiz buna bir çare bulmasıdır” demişler.
Tanrı düşünmüş ve Hamurkârını çağırmış; “Tez at denen hayvanın hamurunu hazırlayasın. At denen hayvanı kullarımın hizmetine adadım!”

Aradan uzuuun yıllar geçince, Tanrı meleği tekrar yeryüzüne göndermiş.
Melek dönünce; “Kulların memnunlar, sadece atın bakımı çok masraflıymış. Acaba daha masrafsız bir şey olabilir mi” diye soruyorlar demiş.
Tanrı düşünmüş ve Hamurkârını tekrar çağırmış; “Tez eşek denen hayvanın hamurunu hazırlayasın. Eşek denen hayvanı kullarımın hizmetine adadım!”

Aradan uzuuun zaman geçince aynı olay tekrar yaşanmış ve yeryüzündeki teftişten dönen melek şunları söylemiş; “Kulların eşekten çok memnunlar fakat çabuk ve çok çoğalmalarından şikayetçiler. Her taraf eşek dolmuş dediler!”
Tanrı düşünmüş ve Hamurkârını çağırmış; “Eşek üretimini durdur. Elinde kalan eşek hamurunu ziyan etme,birer parça dainsanların hamuruna kat” diye emir vermiş…
İşte o günden beri her insanın hamurunda biraz eşeklik olduğu söylenir. Kiminde az, kiminde çok…

İnsan olduğunun bilincinde olanlarınufak-tefek eşeklikleri tamir edilebilir, düzeltilebilir.Fakat bir de gönüllü olarak eşekliği kabul edenler var ki, esas tehlikeli olanlar bunlardır.
Grekler, Truva’yı almak için tahtadan da olsa at kullandılar ama ABD ve İsrail bölgemizdeki emellerini gerçekleştirmek için sürekli bu eşekleri kullanırlar.
FETÖ bu eşeklerden semerinde CIA damgası olanıdır.
Vahhabi mezhepli Suudi hanedanlığı da sürekli olarak bu eşekliği kabul etti, bundan sonra da edecek gibi görünüyor. Onun damgası “ CIA -MOSSAD”dır.
Son 70 yılda İslamı bağnazlaştırmak, radikalleştirmek, içini boşaltmak, terörize etmek için Suudiler dünyadaki İslamcı parti-örgüt-dernek-cemaat-tarikat-okul- oluşumlara yaklaşık 350 Milyar dolar harcadı. (Ortadoğu ’da Diktatörler)

Filistin halkı yıllardan beri acı çekiyor. Arap ve Müslüman ülkelerin tamamına yakını Filistinlilere ihanet etti. 1917 öncesi Filistin’de sadece 50 bin Yahudi vardı. Filistinlilerin sayısı ise 1 milyon 200 bin civarındaydı. 1917’de Osmanlı bölgeden çekilmeden önce İngiliz Ordusu Filistin’i işgal edince dünyanın her tarafından Yahudiler Filistin’e taşındı. Filistin halkı kovuldu, Yahudilerin sayısı 600 bine çıktı.Çatışmalar devam etti, hala devam ediyor ve daha da devam edecek…

Ortadoğu

Birleşmiş Milletler, Temmuz 2001’de İsrail-Filistin anlaşmazlığını çözmek için “üst komite” kurulması kararı verdi.
Beş Devlet Adamından oluşan komitenin bir üyesi de rahmetli Demirel idi.
Çalışmalar sona erdiğinde, kendisine bu konuyu sordum. Şunları söyledi;
“Serdaroğlu, burası Ortadoğu ! Kimin eli kimin cebinde anlamak mümkün değil.Büyük Atatürk’ün dediği gibi burası tam bir bataklık. Akıllı devlet adamlarımız‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ prensibine uygun hareket etmelidir!”
Gerçekten de öyle, burası Ortadoğu !
Son birkaç yıldır Hamas adlı örgütün bölgede İsrail’in en çok çekindiğidevlet olan Suriye’ye saldırıp, İsrail tetikçiliği yapmasını nasıl değerlendireceğiz?

Ortadoğu ’daki kargaşanın, ölümlerin, insanlık suçlarının temelinde başlıca iki sebep var;
-Çevresi tamamen İslam coğrafyası ile çevrilmiş olan İsrail,
-Ortadoğu’nun zengin petrol ve doğalgaz yataklarının peşindeki emperyalist devletler!

Pazartesi günü biraz da İsrail’i konuşalım mı?

Sağlık ve başarı dileklerimle 16 Aralık 2017

Rifat Serdaroğlu

Rifat Serdaroğlu

İzmir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümünü bitirdi. Bergama Belediye Başkanlığı, 19-20 ve 21. Dönem İzmir milletvekilliği ile Sağlık ve Devlet Bakanlıkları yaptı. Evli ve 2 çocuk babası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ