Alexa
Medya Siyaset

Hayat Sana Kolaysa Bir Daha Düşün

Hayat Sana Kolaysa Bir Daha Düşün

Zordur okumak, araştırmak,

Zordur kendini geliştirmek,

Zordur gerçeği aramak,

Duygularına değil gerçeğe boyun eğmek, emek ister, Zordur karşı fikre saygı duymak, Zordur hoşgörülü olmak, Zordur olmasını istemediğin gerçeğe inanmak, Zordur kalabalığın içinde farklı düşünmek, Zordur güçlünün değil de haklının yanında olmak, Kral çıplak diyebilmek zordur, yürek ister.

Eğer bunları yapabiliyorsan,

Bil ki sen bu ülkenin yarasına merhemsin.

Kolaydır okumadan gördüğün sloganlara inanmak, Kolaydır kendini, davranışlarını geliştirmeden doğuştan getirdiğin ilkel güdülerle hareket etmek, Kolaydır gerçeği aramadan duyduğuna inanmak, gerçeklere değil duygularına esir olmak, Kolaydır karşı fikre saldırmak, Kolaydır senden olmayanları ötelemek, Kolaydır olmasını istemediğin gerçeği görmemek, Kolaydır kalabalık ne düşünürse onu düşünmek, Kolaydır mazlumun değil de güçlünün yanında olmak, Kolaydır kimsenin görmediği çıplak kralı görmemek.

Eğer bunları yapıyorsan,

Bil ki sen bu ülkenin yarasısın.

Hayat sana kolaysa bir daha düşün.

Dr. Gülhan Seyhun

Dr.Gülhan Seyhun

Dr.Gülhan Seyhun

1968, Burdur doğumlu. 1986’da GATA Sağlık Meslek Lisesinden, 1990’da GATA Hemşirelik Yüksek Okulundan, teğmen olarak mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde çeşitli hastane ve birliklerde görev yaptıktan sonra 2014 yılında albay rütbesiyle emekli oldu. Mikrobiyoloji ve Türkiye Cumhuriyeti Tarihi alanlarında iki yüksek lisans, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsünde doktora derecesi aldı. “Tıp Tarihimizde Askeri Sağlık Hizmetleri, II. Dünya Savaşı Dönemi” kitabını yazdı. Toplumsal sorunların büyük ölçüde çocuk eğitimiyle çözülebileceğine inanan Dr. Gülhan Seyhun, en büyük problemin çocuklara kötü örnek olan yetişkinlerde olduğu inancında. Atatürk, Cumhuriyet ve vatan sevdalısı olarak yaşayan Gülhan Seyhun, askeri paraşütçü, tek yıldız dalgıç, kayakçı ve dansa tutkun bir akademisyen olup halen Altınbaş Üniversitesi’nde görev yapmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibidir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ