Alexa
Medya Siyaset

Hukuka Aykırılık
Hukuka Aykırılık | Medya Siyaset

Medya Siyaset hukuka ve yasalara saygılı “Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf”  yayıncılık yapmaya ilke edinmiştir.

Medya Siyasette yayınlanan yazıların içeriğinden yazarları sorumludur.

Medya Siyaset 5651 sayılı yasa gereği “içerik sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. Bu sebepten yayın organları tarafından yayınlanan haberleri okurlarımıza aktarmaya çalışmakta olduğumuzdan hukuka aykırı görülen içerikleri kontrol etme yükümlülüğümüz yoktur.

Medya Siyasette  tüm harici linkler ayrı bir sayfada açılır. Medya Siyaset harici linklerin sorumluluğunu almaz.

Medya Siyaset  okuyucuların  yayınlanan haberlere yaptıkları yorumlarının hukuka aykırılığını kontrol etme yükümlülüğü yoktur.

Medya Siyasette yayınlanan köşe yazıları,söyleşiler,resimler,videolar,haberler Medya Siyaset ve yazarı kaynak gösterilip link verilmeden yazılı-görsel basın ve internet sitelerinde yayınlanamaz.Yayınlar hakkında 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 71.maddesine istinaden hukuki süreç başlatılır.

Medya Siyaset üçüncü kişilerin haklarının ihlal edildiği düşünülen veya hukuka aykırı bulunan içeriklerin “”Uyar ve Kaldır”” yöntemi ile kaldırılması yöntemini benimsemiştir.

Medya Siyaset  içerisinde bulunan haberler veya yorumlarla ile ilgili olarak hukuka aykırılık veya fikri ve sınai hakların ihlal edildiği iddiasında olan gerçek veya tüzel kişilerin, hak sahiplerinin veya meslek birliklerinin;

– İhlal edildiği iddia edilen içeriğin URL’sini ve ihlal sebebini,

– Gerçek kişi ise kimlik belgesini, tüzel kişi ise oda kayıt belgesi ve antetli kağıda talep yazısını,

– Vekaletle işlem yapma yetkisi bulunuyorsa vekaletnameyi,

– Hak sahibi ise hak sahibi olduğunu gösterir belgeyi,

– Açık isim ve iletişim bilgilerini,

sunmak kaydıyla info@medyasiyaset.com  e-posta adresine bildirim yapılabilir.

Yapılan bildirimler incelenerek haklı bulunması durumunda Medya Siyaset servislerinden kaldırılacak ve muhataba bilgi verilecektir.