Alexa
Medya Siyaset

İkinci İmamoğlu Zaferi

İkinci İmamoğlu Zaferi

Birinci Dünya Harbini takiben başlattığımız Kurtuluş Savaşında babalarımız, dedelerimiz, ninelerimiz cephelere koşarak savaştı, bazıları şehit düştü. Önümüzdeki Pazar günü yapılacak İstanbul seçimi   canımızı vermek için cepheye değil sadece sandık başına gidip oy vermekle 25 yıldır İstanbul’a yapılan ihaneti sona erdiren seçimi kazanacağız. Bu seçimin sonucunda Parti devletinin sona erdirilmesi ve yeniden kuvvetler ayrılığına dayanan Parlamento Sistemine dönüşün taşları döşenmiş olacak.

YSK’nın hak gaspı nedeniyle yenilenecek 23 Haziran İstanbul seçiminin sonuçları şüphesiz Türk siyasi tarihinde çok önem taşıyan bir yeri olacaktır. AKP 31 Mart seçimlerinde milletten Demokrasi isteğini yansıtan, yurt çapında büyük bir ders aldı. Sadece İstanbul’a değil, Türk adaletine, özgürlüklerimize, ekonomiye, TSK’ya, eğitime ve dış ilişkilerimize ihanet derecesindeki zararları seçmen tespit etmiş.

Sözü uzatmadan sandığa gidecek üç grupa ayırdığım seçmene mesajlar vermek istiyorum:

İmamoğlu’na 31 Martta Destek Verenler: Halk deyimiyle iki elimiz kanda da olsa, aşılamayacak bir mazeretimiz yoksa mutlaka sandığa gidip oyumuzu kullanmalıyız. Ben de dahil yabancı ülkelerden hatta ABD’den bir eksik olmasın diye bilinçli oy sahipleri geliyor. İmamoğlu nasıl olsa kazanacak düşüncesiyle görevden kaçma gibi bir lüksümüz yok. Eğer 100 kişiden birimiz böyle düşünürse 100 bine yakın oy kaybetmiş oluruz. İki kişi 200, üç kişi olursa 300 bin oy kaybıyla seçimi dahi kaybedebiliriz. Oysa 31 Mart seçiminin yaratttığı sinerjiyle gönül arzu eder ki aradaki oy farkı bir milyonun üstünde İmamoğlu lehine olsun. Eğer sandığa gitmede fire vermezsek ve Tayyip Erdoğan’nın sahaya inmesiyle AKP seçmeni de dahil yalanlara, iftiralara kanma sonucu İmamoğlu’nu desteklemeyi düşünenleri etkilemezse bir milyonu aşan farklı sonuç almak hayal değildir.

Binali’ye 31 Martta Destek Verenler: İstanbul olduğu kadar seçimlerden sonra Türkiye çapında bazı değişikliklerin olması gerekiyor. Kuvvetler ayrılığı sisteminden ayrıldığımızdan beri tek adam rejimiyle Türkiye’de demokrasi, hukuk ve ekonominin büyük bir çöküşün içine girdiğinin farkındaysanız şimdi rotayı çevirmek için tam zamanı. Alnı secdeye değenler diye düşünerek oylarınızla destek verdiklerinizin, israf, çalma ve yolsuzlukla ülkeyi nasıl borç batağına soktuğunu gördünüz. Çalıyorlar ama çalışıyorlar sözüne dahi uymadılar. Çaldılar ama sadece kendileri için, insanı, ülkeyi düşünmeksizin. Kendi itiraflarıyla beka sorunu yarattılar. Müslüman Kardeşler terör örgütünün başı Mursi’nin ölümüne verilen değeri bu vatan toprakları için şehit düşenlere dahi vermeyen bir Reis var. Aklının ve vicdanının sesini dinle, İmamoğlu’nu destekle. Dini kendi emelleri yolunda kullananları bundan sonraki seçimlerde de destekleme. Siyasal İslam ülke için zararlıdır.

Sandıktan Uzak Duranlar ve Diğer Partilere Oy Verecek Olanlar: Önümüzdeki seçimin galibi İmamoğlu olursa ‘HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK’. Binali olursa tek kelime ile felaket. Vurgun, soygun, israf devam edecek demektir. Bu seçim bağlı olduğun partinin seçime girecek adayına oy verme seçimi değil. Kazanamaz, oylar çöpe gider. Bakınız bir çok siyasi parti İmamoğlu’na destek kararı aldı. Bu seçim Demokrasiden veya tek adam rejiminden yana olma seçimidir. Yukarıda izah ettiğim gibi İmamoğlu ne kadar büyük farkla kazanırsa kuvvetler ayrılığına dayanan demokrasiye dönüş o kadar hızlı olacaktır. Bu seçimde oyunu partin için değil, vatan için kullan. Sandığa mutlaka gidin, aklınızla, vicdanınızla,doğru yolda oyunuzu verin.

Sevgi ve saygılarımla
Erol Başarık   (Ekonomist)
Reform 2000 Party’si Genel Başkanı – İngiltere

Erol Başarık

Erol Başarık

Ekonomist, Siyasetçi, İş Adamı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme – Maliye bölümü mezunu. 1970 yılından beri Londra’da yaşıyor. 1997 yılında İngiliz siyasetine Bağımsız Milletvekili adayı olarak girdi. 2000 yılında Reform 2000 Party’sini kurdu. Halen aktif olarak başkanıdır. Dört Parlamento, bir Avrupa parlamentosu ve bir de Londra Büyük Şehir Belediye Meclis Üyeliği olmak üzere altı büyük seçime girdi. İngilizce yazıları İngiliz Milli ve yerel gazetelerinde yayınlandı. Halkın yararına kanun çıkarılması yolunda mücadele verdi. Türkçe yazıları Cumhuriyet Gazetesi de dahil olmak üzere Türkiye’de çeşitli yayın organlarında, Londra’da Türkçe Gazetelerde, internet sitelerinde yayınlandı. 2002 Yılında Sadettin Tantan’ın Yurt Partisinden İstanbul 1. Bölge, 2007’de Bağımsız aday olarak İstanbul 3. Bölgeden Milletvekili adayı oldu. İngiltere Atatürk’çü Düşünce Derneğinde Yönetim Kurulu azalığı yaptı. Halen ADD’nin Danışma Kurulu üyesidir. Bütün dünya insanlarının güvende ve ekonomik refah içinde yaşaması, Müslüman Ülkelerin çağdaş düşünceye kavuşması en büyük ideali. Hak, hukuk ve adalete dayalı bir demokrasiyle, Güçlendirilmiş Parlamentosu olan, insanların refahiçinde yaşadığı bir Türkiye için mücadele vermeye devam ediyor.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ