Alexa
DOLAR
8,1888
EURO
9,8769
ALTIN
471,83
BIST
1.330
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İzmir
Çok Bulutlu
21°C
İzmir
21°C
Çok Bulutlu
Perşembe Parçalı Bulutlu
22°C
Cuma Az Bulutlu
24°C
Cumartesi Gök Gürültülü
25°C
Pazar Gök Gürültülü
24°C

İkinci Kozmik Oda Vakası mı?

İkinci Kozmik Oda Vakası mı?

Ensar Vakfı yöneticisi Ahmet Yaramış, Resmi Gazete’de yayınlanan (24 Nisan) Cumhurbaşkanı Kararı ile Türk Tarih Kurumu Başkanı oldu.

Ahmet Yaramış Atatürk düşmanları ile el ele olan bir isimdir. Mustafa Armağan gibi Cumhuriyet ve Atatürk Düşmanlığı ile bilinen bir isimle konferanslar veren isimdir. İskilipli Atıf gibi bir haini öven isimdir.  İskilipli Atıf;

Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk’ü kafir ilan eden, öldürülmesi için fetva veren, Kuvai Milliye ve destekleyenlerini kafir ilan eden,  İngiliz Muhipleri Cemiyeti mensubu bir isimdir.

Böyle bir ismin TTK’nun başına atanması çok eleştirildi ama asıl konu gözden kaçtı.

Türk Tarih Kurumu Türk Milleti’nin DNA sırlarını elinde bulunduran bir kurumdur. Bir anlamda kozmik odadır. T.C. Devleti, Kurtuluş Savaşı sürecinde ve T.C. Devletinin kurulmasından sonra ihanet eden aileleri (Yunan, İngiliz, İtalyan, Fransız, ABD ile işbirliği yapan) kayıt altına almıştır. Türk Tarih Kurumu’nda bu bilgi ve belgeler vardır. Aslında bu atama üzerine konuşması gereken kişi, eski TTK Başkanı Sayın Halaçoğlu’dur.  Hatırlayalım;

Halaçoğlu TTK’munun başından alındığında Ermeniler kutlama yapmıştır. Zaten alınmasını da Ermeniler istemiştir.

TTK’nu Gazi Mustafa Kemal Atatürk;

Türk Milleti kendi gerçek tarihini araştırıp belgeleştirsin diye, kendi şahsi parası ile kurdu. Türkler Avrupa’nın Türkler hakkında yazdığı uydurma tarih bilgisine mahkum olmasın diye kurdu. Ne yazıktır ki, 1946 yılından sonra Müesses Nizam (kurulu düzen, derin devlet) Türklerin elinden alındı. O tarihten başlayarak Osmanlı’nın Yavuz sonrasında olduğu gibi, Türklere yönetimden ve paradan el çektirildi. Türkler vergi versin, askere gitsin yeter dediler. Ordu içinde belli kademeden sonra önleri kesildi. Yani, karar verici bütün mekanizmalardan el çektirildi.

MECLİS: Cumhuriyet tarihinde seçilen 22 000 küsur milletvekili 800 aileden geliyor, bunların büyük bir kısmı da birbirleriyle akrabalık ilişkileri içinde… (Yusuf Halaçoğlu)

***     ***

2006 Yılında ülkemizde yaşanan hızlı dönüşümü görünce;

Devlet politikası mı, Parti Politikası mı’ başlıklı bir yazı yazıp, yaşadığımız dönüşümü sorgulamıştım. Bir parti seçimle gelip ülkenin bütün kolon direklerini yıkabilir mi?

AKP 2002 yılında iktidara geldiğinde, ‘ilk defa iç ve dış dinamikler Erdoğan konusunda birleşti’ demişlerdi. İç ve dış dinamiklerin Erdoğan konusunda birleşmesi için ortak bir hedefte birleşmesi gerekir değil mi? Ortak hedef bu günün Türkiye manzarası mıdır? Mesela rejim değişikliği ortak karar mıdır?

Son günlerde artarak yaşanan ve sinir uçlarımızı hedef alan söylem ve uygulamalar bizlere;

‘BUNLARA BU CESARETİ VEREN MEKNİZMA NEDİR? Kimler delirten sudan içti veya kimlere içirildi?’ Sorusunu sorduran sistem ve bu sistemi ayakta tutan güç nedir? Sorgulamalıyız!

***     ***

ABD’yi yöneten, sömüren, dünyanın ederlerine el koymak adına Amerikalı çocukları savaştıran küresel şirketler… O şirketlerin Türkiye ayağı ile Müesses Nizam’ın bağlantısı var mıdır? Varsa hangi boyuttadır?… Türkiye hükümetlerine hükmeden paranın yöneticileri, onlar da müesses nizamın içinde midir? AKP ile neleri paylaştılar? Türk Ordusu’na yapılan operasyonlar, ülkenin bağımsızlığı için hayati önemde olan bütün ederlerimizin elden çıkartılması… Hayvancılık ve tarımın bitirilişi…  İç ve dış dinamiklerin ortak paydası mıdır? Ortak payda Türk Devleti’ne son vermek midir? Atatürk adını yok etmek midir? Nedir bu ortak payda?

Atatürk düşmanı bir isim üzerinde de anlaşmış olabilirler mi? Anlaştılarsa neden? Kimler Türk Tarih Kurumu’nun kozmik odasına girmek istiyor? Ya da kimler hangi belgeyi ele geçirmek veya yok etmek istiyor?

Hangi devlet için yeni bir tarih yazılacak? Ve o tarihte kimlerin aileleri aklanarak yeni süreçte rol alacak?

TTK’na yapılan atama aslında;

İKİNCİ KOZMİK ODA VAKASIDIR. SEYREDEN HERKES BU SİSTEMİN BİR PARÇASIDIR. İÇİNDE TÜRKLERİN OLMADIĞI GÖRÜLEN BİR ARKA YÜZ DEVLETİYLE KARŞI KARŞIYAYIZ.

“Korumakla görevli olanların yıkmaya karar verdikleri bir devleti kimse kurtaramaz.” (Platon / Devlet)

Türkler devletini geri almak istiyorsa;

Çözümler bu gerçekler üzerinden yürütülmelidir.

Zahide UÇAR (29.04.2020) Alanya

Yorumlar
 1. GÖNÜL PINAR ATACI dedi ki:

  Çok özlü ve anlamlı, önemli ve değerli, tamamen somut ve gerçek vatansever bir irdeleme ve genelleme. Çok değerli yazarı sevgili Zahide UÇAR’a en kalpten tebrikler ve derin saygılar, sağlık ve bağışıklık, mutluluk ve yeni başarılar dilekleri ve konuya ilişkin özel bir ithaF :

  BUNLARIN TÜMÜNE KARŞI

  Bunlar, Mondros ve SEVR hortlakları,
  Yani en eski ve en yeni BOP ortakları.
  Bunların nihai emelleri,bu yurdu bölmek ve parçalamak
  Ve bu şanlı ulusu tutsak alarak pazarlamak ve satmak.

  Bunlarun tümüne karşı
  Biz hepimiz„tek ve en geniş bir Hak, Vatan Ve Halk Cephesi kuracağız
  Bunları ve yalakalarını
  Biz, er veya geç ama mutlaka yenerek cehennemin en dibine tıkacağız.

  Gönül Pınar Atacı, 27.Nisan.2020

 2. Erdem ATALAY dedi ki:

  Sayın UÇAR,
  TTK Başkanının Cumhuriyet Tarihi karşıtı yazı veya yazıları için kaynak gösterir misiniz?
  iyi çalışmalar..