Alexa
Medya Siyaset

İmamoğlu’ndan Dikkat Çekici Çağrı

İmamoğlu’ndan Dikkat Çekici Çağrı

Kesin olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu, CHP’lileri İlçe Seçim Kurullarında nöbet tutmaya davet ederek, AKP’nin geçersiz oylar üzerinden izlediği stratejiye tepki gösterdi.

Resmi olmayan sonuçlara göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile birlikte, son yaşanan gelişmeleri paylaşmak için basın toplantısı düzenliyor.

Toplantıda konuşan Ekrem İmamoğlu, tüm CHP’lileri İlçe Seçim Kurulu’nda nöbet tutmaya çağırdı. İmamoğlu ayrıca, belediye çalışanlarının göreve devam etmesi gerektiğinin altını çizdi.

Ekrem İmamoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bütün CHP’liler seçim kurullarında nöbete gelsin. Sandık tutanağı tutulurken somut bir tespit üzerinden itiraz yapılıyorsa değerlidir, yerine getirilmelidir. Ancak İstanbul’da bütün geçersiz oylar tekrar sayılacak gibi bir süreç ortaya koyulursa vicdanlar bunu sorgular, dünya da bunu ayıplar.”

“Bu konuyu 300 bin geçersiz oy üzerinden ‘biz seçimi kazanırız’ demek tamamen yanlıştır. Aradaki fark ciddi bir sayıdır. 23-24 bin oy ciddi bir sayıdır.””

“Sandığı baskı altında tutmalarını doğru bulmuyorum.”

“İlçe seçim kurullarında farklı uygulamalar var. Çuvallar korunuyor. Efendim bize güvenmiyor musunuz deniyor. Onu sonra konuşuruz.”

“İlçe seçim kurulu müdürlerine seslenmek istiyoruz. Bir yerde gideceğim kendim nöbet tutacağım. Bunu giderirsek iktidar da rahatlar. Biz tereddütleri gidermek zorundayız. Orada bulunan arkadaşlar asla orayı terk etmeyecekler.”

“Günün sonunda bizim teminatımız YSK olacaktır.”

“Dün seçimi bitirdik bugün Pazartesi İBB hizmet vermeye devam ediyor. İBB’nin çalışanlarına seslenmek istiyorum ‘Hiçbir siyasi iradenin emrini kabul etmeyiniz’”

“Biz göreve başlayana kadar İstanbul’un rutin hizmetlerini yerine getiriniz. Bir şaibe doğuracak durumlar imza atmayınız. Şu anda onlar sadece emanetçilerdir.” (Yeniçağ)

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ