Alexa
Medya Siyaset

İşte Kulislerde Konuşulan İYİ Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları

İşte Kulislerde Konuşulan İYİ Partinin Büyükşehir Belediye Başkan Adayları

İYİ Parti’de yerel seçimler için İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarının belli olduğu iddia edildi.

NTV’den Celal Çamur’un haberine göre, İstanbul’da Ümit Özdağ, Adana’da İsmail Koncuk, İzmir’de Şengül Hablemitoğlu, Muğla’da Behçet Saatcı, Antalya’da Hasan Subaşı ve Balıkesir’de İsmail Ok aday gösterilecek isimler arasında yer aldı.

Aday gösterileceği iddia edilen isimler sosyal medya kullanıcıları ve partililer arasında heyecan yaratırken partiden ilk açıklama Genel Başkan yardımcısı Müsavat Dervişoğlu’ndan geldi.

Dervişoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Bazı yayın organlarında İYİ Partinin İstanbul, İzmir, Muğla ve Adana’da Büyükşehir adaylarını açıkladığına dair haberler yayınlanmaktadır. Bahse konu arkadaşlarımız her göreve layıktır lakin bizim böyle bir kararımız ve açıklamamız yoktur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Genel yayın yönetmenimiz Murat Selamoğlu’nun telefonla ulaştığı adı İzmir Büyükşehir belediye başkan adaylığı için geçen İYİ Parti GİK üyesi Prof.Dr. Şengül Hablemitoğlu “Partimin vereceği her göreve hazırım,Partim aday gösterir İzmirlide beni isterse adayım” dedi.

Sosyal medya hesabından da bir açıklama yapan Hablemitoğlu şunları söyledi:

“Sevgili arkadaşlar, dostlar, takip eden etmeyen ve merak eden herkes için yazıyorum. 1. İzmir’i çok seviyorum. 2. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için adımın geçiyor olmasından onur duydum. Teveccüh gösterilmiş. 3. Partimizin vereceği görevler başımın üzerindedir.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ