Alexa
DOLAR
8,2364
EURO
10,0327
ALTIN
484,93
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara
Çok Bulutlu
19°C
Ankara
19°C
Çok Bulutlu
Pazartesi Az Bulutlu
18°C
Salı Az Bulutlu
20°C
Çarşamba Az Bulutlu
24°C
Perşembe Az Bulutlu
29°C

İstikametleri Avrupa rehberleri İskilipli Atıf Hoca!

İstikametleri Avrupa rehberleri İskilipli Atıf Hoca!

İhvancıların Rabia işaretini yaparak, Ayasofya’nın ibadete açılması esnasında cihatçı göstericiler düzenleyerek, atadıkları valilerden, imamlara kadar laiklik karşıtı aleni söylem ve eylemlere katılarak, hiç sıkılmadan “hedefimiz Avrupa” diyebilmek!

Böyle bir kasaba kurnazlığı ile akılları sıra uygarlık ve laiklik düşmanlıklarını güya perdeleyebileceklerini sanmak, tam siyasal İslamcı yobaz takımına mahsus bir kafa yapısı ne yazık ki.

Laiklik karşıtı odak olduğu için Anayasa Mahkemesi tarafından mahkûm edilen AKP, hiç ders almamış gibi tavşana kaç-tazıya tut demeye davet ediyor.

Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin olmazsa olmazı, laiklik ilkesini pervasızca hedef alıyorlar.

Cumhuriyetin kurucu değerlerini ve Anayasasının değiştirilemez hükümlerini korumak ve kollamakla mükellef anayasal kurumlar, bu gidişata seyirci kalmaktan hiç utanmıyorlar.

Sendikalar, Sivil Toplum Örgütleri, işçi ve işveren örgütleri trene bakar gibi seyrediyorlar bu gerici ve yobaz kalkışmayı…

***

AKP iktidarı bunlardan cesaret alıyor. Çok kanallı ama tek sesli medyanın demokrasiye ihanet eden utanç verici yandaşlığı ile demeçler veriyorlar. “Kuruluş Anayasası” yapacaklarmış, Anayasaya bir “din devleti” olunduğu yazılacakmış gibi deli saçması şeyleri, ciddi ciddi gündeme getiriyorlar.

Halbuki, biliyorlar ki kılıç hakkıyla kurulmuş olan Cumhuriyet ve onun kurucu temel ilkelerinden olan laiklik, ne oylamayla, ne Anayasa değişikliği ile yok edilemez, buna teşebbüs bile edilemez.

Cumhuriyetin kurucu ilkeleri, Türk milletinin ezici bir çoğunluğu tarafından benimsenmiştir.

Türk milleti kurucu Ata’sına kalben ve kararlılıkla bağlıdır.

Türkiye bu çağda bir din devletine asla ve kata dönüştürülemez. Laiklik ilkesi olmadan ne demokrasi kalır ne de Cumhuriyet.

Türkiye bir din-mezhep ve İmam devleti değildir. Buna kalkışanlar, Anayasanın değiştirilemez hükümlerine el uzatanlar, karşılarında laik-demokratik hukuk devletine gönülden bağlı ve kararlı milyonlarca yurttaşımızı bulurlar. Bunda hiç şüphe yok.

Son günlerde giderek azgınlaşan yobaz ve gerici tayfası aklını başına alsın.

***

Kasaba kurnazı, yobaz kafalar, hem Rusya’dan 2.5 milyar dolar ödeyerek S-400 alıp, hem ABD’ye gelin masaya oturalım diye yanaşıyorlar, hem hedefimiz Avrupa diye nutuklar atıyor, hem de Avrupa’nın olmazsa olmazı, demokrasilerin temeli laikliğe karşı eylem ve söylemlere başvuruyorlar.

Nasıl yakın geçmişte, “Milli Anayasa Forumları” ile FETÖ ve PKK ile birlikte “çözüm süreci” adı altında, sözde “akil adamlarıyla” başlattıkları bölücü ve gerici Anayasa teşebbüsünü yerle yeksan ettiyse bu millet, yine aynısını yaparak, laiklik ve Türklük karşıtı bölücü ve gerici bir Anayasa yapma heveslerini de kursaklarında bırakacaktır bunların.

Buna inancımız tamdır.

ETİKETLER:
Yorumlar
 1. Gönül Pınar Atacı dedi ki:

  MUHTEŞEM bir teşhis, analiz, sentez, teşhir ve tel’in. Çok değerli yazarı duayyen iktisatcı ve siyasetci
  sevgili Ufuk SÖYLEMEZ’in gerçek Atatürk’cü vatansever kalbine, usta eline ve altın kalemine sonsuz sağlık ve bağışıklık, selamlar ve saygılar, en iyi dilekler ve irdelenen konuyla ilgili bir ithaf :

  BU EN ANTİ-MİLLİ ÖRGÜTÜ YENİP YOK ETMEK İÇİN

  Ak ve kara maskeli ve maskesiz,eski ve yeni BOP’cularca kurulmuş
  Ve o açık ve gizli, yerli ve yabancı Beşinci Kol’cularca oluşturulmuş
  Bu en gerici ve bölücü,yobaz ve sömürücü klik
  Ve en dindiz dinci, takiyeci ve Muaviye’ci birlik,
  Türk ve Türkçe, Atatürk ve Türkiye karşıtı en anti – milli bir örgüttür,
  Kürt ve Kürtçe,barış ve kardeşlik,mut ve kut düşmanlığında öncüdür.

  Bu kliği ve birliği yenip yok etmek için ulusal ve toplumsal mücadele ilanı,
  Bu mücadeleye tek ve en geniş bir Hak,Vatan Ve Halk Cephesi kurma şartı,
  Her etnik kökenden tüm kadın ve erkek yurttaşların en acil ve kutsal görevidir
  Ve beka, barış, eşitlik, özgürlük, iş, aş,ekmek,genlik ve gönenç ödüllü ödevidir.
  Bu en yaşamsal görevin yapılmasına katılacak herkes, bütün yurtca kutlanacaktır.
  Bu ödevin başarısını sağlayacak her bir melek ve erkek tüm ulusca kutsanacaktır.

  Gönül Pınar Atacı, 18.Şubat.2021