Alexa
Medya Siyaset

Güçlü Kadın, Güçlü Aile, İYİ Türkiye

Güçlü Kadın, Güçlü Aile, İYİ Türkiye

Kurucu Başkanlığını Hanna Akyüz’ün yaptığı İYİ Kadın İnsiyatifi hareketine ilgi her geçen artıyor.

İYİ Kadın İnsiyatifi hareketinin amacı ve kurulma nedenini, Atatürk 21 Mart 1923’te Konya’da yaptığı bir konuşmada “Büyük Türk Kadınını Çalışmamıza Ortak Kılmak, Hayatımızı Onlarla Birlikte Yürütmek, Türk Kadınını İlmi, Ahlaki ve Sosyal Hayata erkeğin destekçisi yapmak gerekir diyerek o yıllarda kadınların sosyal hayatta olması gerektiğini bize söylüyor,diye açıklayan Hanna Akyüz haber merkezimize yaptığı açıklamada “Tek amacımız ve koşturmacamızın nedeni ülke düze çıksın ve Türkiye gerçekten İYİ olsun diye. Bizler biliyoruz ki kadın elinin değdiği her şey, her yer güzelleşir. Amacımızda kadınlarımızla beraber ülkemizi mutlu ve daha huzurlu günlere ulaştırmaktır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızı ve yüreği vatan sevgisiyle çarpan bizleri destekleyen herkesi aramızda görmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Trakya Buluşmaları Kapsamında Lüleburgaz’da gerçekleştirilen söyleşide harekete ilgi yoğundu.Söyleşide bir konuşma yapan Hanna Akyüz “Biz kadınların hayatına dokunmayı ve hayatlarını olumlu yönde etkilemeyi istiyoruz.” diyerek bu hareketin sadece kadın hareketi olmadığını 7’den-70’e bu vatanı seven bütün insanların harekete desteklerini beklediklerini söyledi.

İYİ Kadın İnsiyatifi’nin bir sonraki toplantısı 16 Şubat 2019 Cumartesi Günü Saat 13.00’da Royal Hotel Gaziantep’de yapılacak. Yapılan açıklamada “Başta kendini Türkiye’ye adamış kadınlarımız ve herkes davetlidir. Çalışan, üreten ve elini taşın altına koyan kadınlarımıza destek vermek bu asil milletin güzel bir görevidir.” ifadeleri kullanıldı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ