Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partide Büyük Çekişme

İYİ Partide Büyük Çekişme

30 Ağustos tarihinde yapılan başkanlık divanı toplantısı sonrası İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın il başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin istifasını tavsiye eden genelgeyi yayınlanmasının ardından İl Başkanlıklarından teker teker istifa açıklamaları geliyor.

İstifaların ardından ilk atamalar Tokat ve Kırıkkale’ye yapıldı. Tokat’ta İl Başkanı Afşin Ünverdi’den boşalan koltuğa iş adamı Ömer Sağol atanırken,Kırıkkale’ye de genel seçimlerde partinin milletvekili adayı olan ve az bir oy farkıyla milletvekili seçilemeyen Bülent Şükrü Altınışık il başkanlığı görevine getirildi.

Türkiye’nin 3.büyük şehri İzmir’de ise sular durulmuyor.İl ve ilçe örgütlerinden görevden ve partiden istifa haberleri arka arkaya geliyor. İzmir’in sevilen siyasetçilerinden il başkan yardımcısı Mehmet Ağırbaş ve il yöneticilerinden Serkan Uçma partiden istifalarını noter aracılığı ile genel merkeze gönderenlerden.

İL BAŞKANLIĞI İÇİN KILIÇLAR ÇEKİLDİ

Koray Aydın’ın il başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin istifasını tavsiye eden genelgeyi yayınlanmasının ardından bugün akşam saatlerinde İl başkanı Koray Ükünç başkanlığında toplanacak il yönetiminin istifasını vermesi bekleniyor.

İYİ Parti kaynaklarından sızan bilgilere göre şimdiki başkan Koray Ükünç  genel merkez tarafından tekrar il başkanlığına atanacağını iddia ediyor olsa da Hüsmen Kırkpınar’ın ismi de partide öne çıkıyor.

İzmir kurucu il başkanı ve seçimlerde milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen GİK üyesi Yıldırım Ulupınar şimdiki başkan Ükünç’ü destekliyor olsa da İzmir milletvekili ve genel başkan yardımcısı Musavat Dervişoğlu tercihini milletvekili adaylığı sırasında köy,köy mahalle mahalle dolaşarak seçmenin sevgisini kazanan Hüsmen Kırkpınar’dan yana kullandığı gelen haberler arasında.

Haber merkezimize açıklamalarda bulunan partililer Koray Ükünç’ün Yıldırım Ulupınar’ın gölgesinden çıkamadığını ilçe örgütlerine hakim olamaması nedeni ile seçimlerde örgütlerin tam manasıyla çalışmadığını ve tekrar il başkanlığına atanması halinde partiden istifaların devam edeceğini ve yerel seçimlerde hüsran yaşanacağını iddia ettiler.

Medya Siyaset Haber / İzmir

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ