Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partide Ülkücü İsyanı

İYİ Partide Ülkücü İsyanı

İYİ Parti Zonguldak İl Kongresinde, bir kadın partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia eden Ereğli Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sertan Kuzu ile diğer partililer arasında kavga çıktı.

Ereğli Ülkü Ocakları Eski Başkanı Sertan Kuzu, bir kadın partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia ederek, “Ülkücülere hakaret edemezsiniz. Bu partide kimse ülkücülere laf edemez. Bu parti bizim emeklerimizle kuruldu. Edemezsin. Biz emek verdik bu partiye” dedi.

Ardından çok sayıda partili kürsü önüne gelince arbede çıktı. İYİ Parti İl Başkanı Bayraktar’ın yanına gelip, kürsüde konuşma yapmak istediğini söyleyen Kuzu’ya izin verilmedi. Bu kez partililer arasında çıkan arbede, tekmeli yumruklu kavgaya dönüştü. Kavganın arasında kalan Başkan Bayraktar, partililer tarafından uzaklaştırıldı.

Diğer partililerin araya girmesiyle ortam sakinleştirilmeye çalışıldı. İsmi öğrenilemeyen kadın partili de kürsü önüne gelerek, “Bayan dayanışması olan bir partide kimse bayana bağıramaz. Sakin olacak” diye konuştu.

Divanın izin vermesinin ardından kürsüde konuşma yapan Sertan Kuzu, “Ben de MHP’den geldim. Ülkü ocaklarından geldim. Ülkü ocakları genel merkezinde görev yaptım. Antidemokratik nedenlerden dolayı yeni parti kurmaya mecbur bıraktılar. Biz bu şartlarda buraya gelmişken, buraya çıkan arkadaşlarımızın ya da salondaki diğer arkadaşlarımızın bizim mücadelemize gölge düşürmeye hakları yoktur. Siz de burada o partiden, bu partiden; diye ayrım yaparsanız bu partinin mücadelesine gölge düşürürsünüz” dedi ve teşekkür ederek kürsüden ayrıldı.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ