Alexa
Medya Siyaset

İYİ Partiden Dikkat Çekici Açıklamalar

İYİ Partiden Dikkat Çekici Açıklamalar

İYİ Parti başkanlık divanı toplantısı az önce sona erdi.Genel Başkan Meral Akşener’in başkanlığında toplanan divan sonrası parti merkezinde gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel sekreter ve parti sözcüsü Cihan Paçacı dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Cihan Paçacı’nın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Geçen 17 Yılda seçimler öncesinde elindeki havuz medyasıyla millilik ve maneviyat söylemlerinde tavan yapan AKP hükümeti, seçimlerin ardından bu söylemlerini unutmaktadır. Yine önümüzde bir seçim süreci mevcuttur ve aynı kısır döngü yaşanmaktadır. Memlekette yerli ve milli ne varsa satıp savan AKP şimdi de Tank Palet Fabrikası’na gözünü dikmiştir.”

“Demokrasinin olmazsa olmazı adil seçimlerdir. Seçimlerin sorumluluğu yargıya aittir. Tespit edilen usulsüzlükler yargıya taşınarak gereğini adaletten beklerler. Kamuoyunu yaralayan bir adli olayı milletle paylaşıyorum.

24 Haziran seçimlerinde 3 bini aşkın öğrenci oy kullanmaması gerekirken, kursiyer gösterilerek oy kullandırılmıştır. Sayın Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın konuyu Yargıya taşımıştır. İlgili savcı dosyayı zaman aşımı için bekletmiş, daha sonra da takipsizlik kararı vermiştir. Yargının bu tutumu tuzun koktuğunun en bariz göstergesidir.”

Basın Mensuplarının iş birliği ile ilgili sorduğu soruya Paçacı,  şöyle cevap verdi:

“Şu ana kadar 21 büyükşehir de bir anlaşma sağlanmıştı bugün itibariyle bu şehirlerin ilçeleri Ankara, İstanbul İzmir hariç tamamlanmış sayılır. Bunun dışında 20 ilde görüşme vardır büyük çoğunluğunda anlaşama sağlanacaktır. Bu hafta sonu karara bağlanacaktır. Adıyaman ve Ordu’da durum net değildir. CHP Adıyaman’da Saadet Partisinin destekleyecek deniliyor ancak İYİ Partinin dahil olduğu bir durum şu an söz konusu değildir.”

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ