Alexa
Medya Siyaset

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Neden Görevinden Ayrıldı?

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Neden Görevinden Ayrıldı?

Geçtiğimiz Mart ayında İYİ Parti genel başkan yardımcısı Mustafa Erdem’in hem genel başkan yardımcılığından hem de partiden istifa ettiğinde yine genel başkan yardımcısı olan Şule Ünlü Doğan ’nın da istifa ettiği iddia edilmişti.Doğan, o günlerde istifa ettiği yönünde haberleri yayan Haber Erk sitesinin sahibi İsmail  Türk’ü arayarak istifa iddiasının yalan olduğunu belirterek haberi tekzip ettirmişti.

Pazar günü Ankara’da yapılan İYİ Parti 1.Olağan üstü kurultayında önemli açıklamalarda bulunan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şule Ünlü Doğan  Ailesi İstanbul’da olduğu için kendi isteği ile Genel İdare Kurulunda ve dolayısıyla İYİ Parti Başkanlık Divanında bu dönem görev almayacağını belirtti.

Hidayet Sevinç’in haberi.

Doğan “Ben çok mutluyum, iyilerin evinden kısmen veda ediyorum aslında ben bugün, kendi isteğimle. Çünkü ailem İstanbul’da, partinin kuruluş aşamasından bugüne kadar yer aldım, inanın çivi çaktık diyebilirim. Bundan sonra inşaat devam edecek, bir gökdelen bugün gördük yükseliyor, göğü delmeye hazır. Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum. İYİ Parti’de  yeni yönetimde yer alacak bütün arkadaşlarıma başarılar diliyorum.” dedi.

Açıklamasının devamında kurultayı ve ülke gündemini değerlendiren Şule Ünlü Doğan şunları dile getirdi.


“Şölen tadında geçen bir kongre olduğunu, çok kalabalık olduğunu, Türkiye’nin her yerinden binlerce insanın geldiğini, yukarıdan gördüğü manzaranın müthiş olduğunu, çok duygulu, çok coşkulu olduğunu, artık umutlu değil inançlı olduğunu ve güzel bir yolda yüründüğünü, halkın İYİ Partiyi sırtlandığını;  İYİ Partinin de halkı sırtlandığını ve sonuçlar alacağımızı ümit ediyoruz.

Bu Cumhuriyetin son şansı, önümüzdeki seçimler belki de son seçimler. Ya Cumhuriyeti kurtaracağız ya da kurtaramayacağız. Türkiye tüm kurumları ile yok edildi. Hiç bir kurum kalmadı, yargı demokrasi adına  sınavda başarısız kaldı. Demokrasi sınavında gazeteciler, siyasetçiler, hukukçular sınıfta kaldı. Son sınav bu inşallah bunda başarılı olacağız ve yeniden Cumhuriyeti kurtararak demokrasiyi İYİ Parti sayesinde inşa edeceğiz. Parlamenter sisteme geri dönüş sağlayacağız ve bugün biz aslında tarih yazdık. Yazdığımız tarihi de yıllar sonra okuyacağız ben çok mutluyum. “

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ