Alexa
Medya Siyaset

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına Hüsmen Kırkpınar Atandı

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığına Hüsmen Kırkpınar Atandı

30 Ağustos tarihinde yapılan İYİ Parti başkanlık divanı toplantısı sonrası İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın’ın il başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin istifasını tavsiye eden genelgeyi yayınlanmasının ardından İl başkanları istifalarını tek tek verdiler.Bazı illerde eski başkanlarla devam kararı alan İYİ parti yönetimi,bir çok il yönetimine yeni isimler atadı.

4 Eylül 2018 günü istifasını veren İYİ Parti İzmir il başkanı Koray Ükünç’ün yerine  bir buçuk aydır atama yapılmaması parti içinde çeşitli iddiaların dillendirilmesine sebep olmuştu.

Geçtiğimiz günlerde İzmir’de yerel bir haber sitesine açıklamalarda bulunan 24 Haziran seçimlerinde  Milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen İzmir kurucu il başkanı ve GİK üyesi Yıldırım Ulupınar kendisine il başkanlığı teklif edildiğini ancak kabul etmediğini iddia etti.Ulupınar eski il başkanı Koray Ükünç’ün tekrar atanması içinde Akşener ile görüştüğünü dile getirerek MHP kökenli bir il başkanının atanmasını doğru bulmadığını ve bulmayacağını dile getirdi.

Akşam saatlerinde sosyal medya hesabından açıklamada bulunan Genel Başkan yardımcısı Koray Aydın 81 ile il başkanı atamasının tamamlandığını İzmir il başkanlığına Hüsmen Kırkpınar ‘ın getirildiğini belirtti.

MHP kökenli Hüsmen Kırkpınar ‘ın atanması İzmir İYİ Partide heyecan ve mutluluk yarattı.Kırkpınar’ın uzlaştırıcı kimliği ile il ve ilçe teşkilatlarında yaratılan  kutuplaşmalara son vereceğini söyleyen partililer yerel seçimlerden Kırkpınar ile birlikte daha da başarılı çıkacaklarını ifade ettiler.

Medya Siyaset olarak bizlerde Hüsmen Kırkpınar’a yeni görevinde başarılar dileriz.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ