Alexa
Medya Siyaset

İYİ Parti İzmir’de Hüsmen Kırkpınar Rüzgarı

İYİ Parti İzmir’de Hüsmen Kırkpınar Rüzgarı

4 Eylül 2018 tarihinde  Genel merkezin tavsiyesine uyarak istifasını veren İYİ Parti İzmir il başkanı Koray Ükünç’ün yerine ,17 Ekim 2018 günü Hüsmen Kırkpınar atanmıştı.

Yaklaşık 1.5 ay İzmir il başkanlığına atama yapılamaması partililer arasında huzursuzluğa sebep olmuştu.

İzmir’de yerel bir haber sitesine açıklamalarda bulunan 24 Haziran seçimlerinde  Milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen İzmir kurucu il başkanı ve GİK üyesi Yıldırım Ulupınar kendisine il başkanlığı teklif edildiğini ancak kabul etmediğini iddia etmiş , eski il başkanı Koray Ükünç’ün tekrar atanması içinde Akşener ile görüştüğünü dile getirerek MHP kökenli bir il başkanının atanmasını doğru bulmadığını ve bulmayacağını dile getirmişti.

Bu açıklamanın ardından kısa bir süre sonra İzmirlilerin yakından tanıdığı sevilen siyasetçi  MHP kökenli Hüsmen Kırkpınar İYİ Parti İzmir il başkanlığına atanmış ve Ulupınar bu atamanın ardından GİK üyeliğinden istifa etmişti.

Kırkpınar’ın atanması parti içinde mutluluk yaratmış,haber merkezimize açıklamalarda bulunan partililer Kırkpınar’ın uzlaşmacı tavrıyla küskünlerin yeniden partiye dönmesini sağlayıp her kesimi kucaklayacağına inandıklarını dile getirmişlerdi.

Kırkpınar Göreve Hızlı Başladı

Atanmasının hemen ardından İl başkanlığına gelerek göreve başlayan Hüsmen Kırkpınar il yönetim kurulu ve İlçe örgütlerinin yeniden yapılanması için çalışmalara başladı.

Haber merkezimize açıklamalarda bulunan Hüsmen Kırkpınar “İl yönetim kurulu için üç yüze yakın başvurunun olduğunu her kesimden insanın yönetimde yer almak istediğini belirterek ilk defa siyasete girmek isteyen kişilerinde olduğunu belirtti.

Kırkpınar açıklamasının devamında en kısa sürede il ve ilçe örgütlerinde ki yapılanmanın tamamlanacağını ve yerel seçimlere odaklanacaklarını,seçimlerde parti olarak iddialı olduklarını belirtti.

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ