Alexa
Medya Siyaset

İYİ Parti Meclis Üyesinden Mehmetçik İçin Anlamlı Öneri

İYİ Parti Meclis Üyesinden Mehmetçik İçin Anlamlı Öneri

Geçtiğimiz Mart ayında İYİ Parti Bursa/Yenişehir belediye meclis üyesi Ercan Özel belediye meclisine verdiği bir önerge ile meclis üyelerinin toplantı başı aldıkları hakkı huzurların Mehmetçik Vakfına bağışlanmasını talep etti.

Medya Siyaset Bursa Temsilcisi Hidayet Sevinç’e açıklamalarda bulunan Ercan Özel “Biz meclis üyelerinin toplantı başı aldıkları hakkı huzurları aylık ortalama kişi başı tutarı 150 TL civarındadır. Yani bu ücretin, hiçbir meclis üyesinin hayatına şekil vermediği ve geçimine katkı koymadığı ortadadır. Bu sigara içen bir kişinin 10 paket sigara ücreti ya da ailesi ile 2 akşam yemeği ücretine eşdeğer bir rakam olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemizde milli ve manevi değerlere hassasiyet sahibi herkesin Mehmetçik Vakfı ile ilgili seferber olduğu bu süreçte, Yenişehir Belediyesi Meclis üyeleri olarak kalan 1 yıllık dönemimizde almamız gereken harcırahların, ortak bir kararla Mehmetçik Vakfımıza bağışlanması konusunda ki yazılı önergemin değerlendirilmesi için, AK Parti, MHP ve İYİ Parti Meclis üyelerinin destekleri ile ilgili komisyona oy birliği ile havale edilmesinin, ülkemizde güzel gelişmeler için olumlu bir adım olduğunu düşünüyorum

Eminim ki havale edilen Plan-Bütçe Komisyonunda ki arkadaşlarımızın da sağduyulu davranış ve kararları ile bu önerge onaylanarak,Yenişehir Belediye Meclisimiz olarak Mehmetçik Vakfımıza hayırlı bir desteğe ev sahipliği yapacağız.

15’i AK Parti, 9’u MHP, 1’i İYİ Parti’den olmak üzereY enişehir Belediye Meclisi 25 Meclis üyesinden oluşuyor.6 Nisan Cuma günü saat:14:30 da yapılacak olan Yenişehir Belediyesi meclis toplantısında, önce Plan-Bütçe Komisyonu raporu okunacak ardından da bu karar AK Parti, MHP ve İYİ Parti den oluşan meclis üyelerinin oylarına sunulacak.

Bu aynı zamanda Türkiye’de ki Belediye Meclislerinde de bir ilk olarak tarihe geçecek ve örnek teşkil edecek. Belki de diğer Belediye Meclisleri de bizlerin ardından ülkemizde bir bir Mehmetçik Vakfı’na Bağış kararı alma yarışına girecekler. Bu anlamda, ilçemiz adına ayrı bir öneme sahip olduğu bir kez daha ortaya çıkıyor. “ dedi

Medya Siyaset

Medya Siyaset

Atatürk ve Cumhuriyetten yana taraf haber merkezi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ